Керівництво України трохи переграло зі зникненням Валерія Залужного. Це дало привід російським пропагандистам максимально розгорнути інформаційно-психологічну операцію проти українського народу.

Про це розповів військовий експерт, ветеран батальйону “Айдар” Євген Дикий.

За його словами, популярність Залужного не слід недооцінювати, особливо серед людей, далеких від військових реалій.

“Це все ж таки величезний механізм, де задіяні саме сотні тисяч людей, і незамінних насправді немає. Але навіть у військах все ж таки хтось із генералів більше популярний, хтось менше”, – каже Євген Дикий.

На його думку, щодо тилу, ось чим далі від війни, тим більше здається, що саме Залужний воює, що саме Залужний переможе окупантів.

“Популярність його зашкалює буквально, і в цій ситуації звичайно російські ІПСО-шники, саме фахівці з психологічних операцій, вони дуже сподівалися на те, що якщо з’явиться інформація про те, що він, ну, в ідеалі для них загинув, або на крайняк дуже важко поранено, то це деморалізує українців”, – зазначає експерт.

Як каже Євген Дикий, за задумом росіян така інформаційно-психологічна операція мала довести українців до відчаю.

“Хоча, я ж говорю, що насправді, не дай Господь, щоб з ним щось трапилося. Але Шаптала – начальник Генштабу виконував би ці обов’язки, і чисто функціонально з погляду наступу насправді нічого б не змінилося”, – наголосив Євген Дикий.