Аналітики американського Інституту вивчення війни проаналізували нещодавню статтю New York Times про те, що російський президент Володимир Путін використовує зворотні канали та посередників, щоб продемонструвати свою зацікавленість у «припиненні вогню», попри нещодавні публічні заяви Путіна про протилежне.

Посилаючись на колишніх і чинних російських, американських і міжнародних чиновників, видання New York Times повідомило в суботу, що президент Росії використовує закулісні канали та посередників, щоб сигналізувати про свою зацікавленість у припиненні вогню (попри нещодавні публічні заяви Путіна про зворотне).

Путін може домагатися тимчасового припинення вогню, яке принесе користь Росії, оскільки дасть їй час підготуватися до нової агресії проти України, коментує ISW, який і раніше давав подібні оцінки.

При цьому Путін у грудні публічно заявляв, що його максималістські цілі в Україні — «денацифікація», «демілітаризація» і нав’язування «нейтрального статусу» — залишаються незмінними, нагадують експерти інституту.

Іншим важливим аспектом є те, що час, коли Путін, здавалося б, непублічно демонструє зацікавленість у «припиненні вогню», може бути спрямованим на створення завад для отримання та затримку військової допомоги Заходу для України. Автори звіту вважають, що це вказує на те, що цей крок має більше стратегічний характер, ніж серйозний інтерес у припиненні конфлікту.

ISW, йдеться в огляді, спостерігав аналогічні спроби Кремля ввести в оману західних політиків і змусити їх чинити тиск на Україну, щоб та вступила в переговори з Росією минулої зими. Москва, на думку експертів, хотіла переспрямувати увагу Заходу на гіпотетичні переговори — замість гарантій того, що у Києва буде достатньо військової техніки перед весняно-літнім контрнаступом.

Зараз Кремль, імовірно, використовує закулісні канали для досягнення аналогічного ефекту на тлі дебатів на Заході про подальшу військову допомогу Україні, резюмують автори звіту.