Сили оборони на Таврійському напрямку продовжують завдавати втрат російським окупантам у живій силі та техніці. Артилерійські підрозділи ЗСУ протягом доби виконали понад тисячу вогневих завдань. 

Про це повідомив командувач оперативно-стратегічного угрупування військ «Таврія» Олександр Тарнавський у своєму телеграмі. 

«Підрозділи ракетних військ та артилерії Сил оборони Таврійського напрямку протягом доби виконали 1402 вогневих завдань. Втрати ворога вбитими та пораненими склали 233 особи (загиблі — 58, поранені — 175)», — йдеться у повідомленні. 

При цьому українські військові знищили 17 одиниць військової техніки противника. Зокрема: один танк, три ББМ, шість артилерійських систем та мінометів, один БпЛА, шість одиниць автомобільної, пʼять одиниць спеціальної техніки. Крім того, Сили оборони знищили три склади боєприпасів ворога. 

В контексті загального стану справ на фронті примітно, що минулого року приблизно цього ж часу ЗСУ проводили операцію зі звільнення правого берега Херсонської області, нагадав військовий оглядач Олександр Коваленко. Схожу операцію Сили оборони можуть спробувати провести зараз у Запорізькому напрямку.

Якщо у них саме такий план, то значить наприкінці поточного чи на початку наступного місяця ми дізнаємося про те, що ЗСУ розширили плацдарм у другій лінії оборони росіян на Запоріжжі.

Військовий експерт провів аналогію між військовими подіями сьогоднішніх днів і тих, що відбувалися в цей же час рік тому: «Що було далі? Наприкінці серпня 2022 року на правобережній Херсонщині розпочався процес розширення плацдарму на північній та північно-східній локації (успішне розширення плацдарму)

«Я не виключаю того, що дійсно до кінця серпня і на початку вересня відбудеться розширення плацдарму вже і в другій лінії оборони в Запорізькій області. З цього можна зробити висновок, що все йде за планом».

Олександр Коваленко також озвучив свої міркування про цілі та можливі успіхи ЗСУ в результаті контрнаступу:

«Інше питання, у цьому плані яка кінцева мета? Вихід до адміністративного кордону тимчасово окупованого півострова Крим, звільнення Токмака чи звільнення Мелітополя, звільнення Бердянська чи вихід на узбережжя Аз Нам це не відомо. Ми не можемо цього знати, але в будь-якому випадку це просування не обмежиться Роботиним, не обмежиться Старомлинівкою. Це буде помітно глибше просування, ніж це здається  західним аналітикам».

В свою чергу секретар оборонного комітету Верховної Ради України Роман Костенко українським ЗМІ розповів, що наразі в росіян снарядів теж в рази більше, ніж в української армії. Також окупанти можуть набагато більше їх виготовляти. 

Україна в свою чергу має власне виробництво снарядів, яке задовольняє пенві потреби. Окрім того, союзники також намагаються робити так, аби українська армія мала паритет на полі бою. 

Звичайно, гармати наших партнерів кращі, прицільніші. Там також є ресурс і ми його теж використовуємо. Треба масовість. Росіяни зараз беруть масовістю, тому що в них гірші снаряди й гірші гармати, але в них їх набагато більше, 
– сказав Костенко. 

За словами нардепа, парк старої артилерії ЗСУ або відпрацював, або в ньому є хороші стволи, але на них обмежена кількість снарядів. Адже усі снаряди, які були у Східної Європи до цих калібрів, українська армія майже вичерпала. 

«Ті заводи, які є, вони працюють у 2 зміни й не можуть забезпечити ту кількість снарядів, яка нині потрібна на фронті. Є гармати – нема снарядів. Є снаряди – не вистачає гармат 155 міліметрів», – зауважив секретар оборонного комітету Верховної Ради України. 

Їх, вважає Роман Костенко, треба нарощувати й просити навіть ті старі гармати, які були на озброєнні до гаубиці М777. 
Раніше окупанти мали більше самохідної артилерії, ніж буксированої. Нині вони використовують більше саме буксировану, адже самохідну знищують ЗСУ. 

Це свідчить про те, що у росіян дійсно є проблема, адже буксирована артилерія незручніша. Аби її розгорнути та згорнути треба більше часу. Так українська армія має більше часу, аби уразити таку зброю.