Ситуація під Авдіївкою залишається складною. Там тривають важкі бої, однак ЗСУ відбивають місто. Про це заявив речник Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун.

Він зазначив, що протягом доби ворог провів 34 атаки на Авдіївському напрямку.

“Там тривають жорсткі бої, не можна сказати, що там щось захоплено. Окупанти трошки просуваються, потім ми їх відсуваємо; йдуть контактні бої”, — сказав Штупун.

Крім того, речник підкреслив величезні втрати росіян у живій силі. За його даними, за останні місяці, протягом яких окупанти намагаються оточити Авдіївку, їхні втрати “точно перевищили 15 тисяч”.

“Мабуть, вже наближаються до 20 тисяч. Це загальні втрати: і мертві, і поранені… За три дні буде два місяці, як ворог активно намагається захопити Авдіївку. За цей час росіяни втратили вісім літаків Су-25, понад 600 одиниць техніки (цифра, звісно. приблизна), та понад 15 тисяч осіб; може, навіть і більше”, — повідомив речник Сил оборони Таврійського напрямку.

Зазначимо, що окупанти мають на меті створити якомога більше осередків боєзіткнень.

Про це розповів військовослужбовець ЗСУ Євген Ієвлєв.

Наразі військовослужбовець перебуває на Горлівському напрямку. Ліворуч розташований Бахмутський напрямок, а праворуч – Горлівка.

«В обидві сторони по мапі десь 10-12 км від наших позицій. Наразі ворог стягує живу силу не точково на Горлівку, чи Авдіївку, а по всій смузі, збільшивши кількість особового складу всюди, щоб розосередити увагу ЗСУ», – пояснив захисник.

Так, загарбники намагаються масштабувати осередки боєзіткнень. Іншими словами, їм потрібно створити точкові проблеми, щоб Силам оборони неможливо було стиснути кулак, і українська артилерія тримала в максимальному фокусі не тільки Авдіївку.

«Тому артилерія й інші підрозділи ЗСУ змушені реагувати на все, що коїться на смузі, а це ділянка десь у 70-80 км», – наголосив Ієвлєв.