Олег Лісний, політолог, підкреслив, що в РФ зріє бунт. Однак з регіонів, де виникають протести, зазвичай відправляють на фронт значну кількість чоловіків, що в свою чергу обмежує масштаби протестів та унеможливлює їхнє розширення.

Нагадаємо, у місті Карабулак запровадили режим контртерористичної операції.

Перестрілка розпочалася ще о 19:30 2 березня 2024 року. За цей час вдалося встановити, що озброєних людей шестеро. Попередньо двох ліквідували.

За твердженням росЗМІ, невідомі «готували серію терактів у регіоні у людних місцях».

Лісний також зазначив, що росіяни висловили свою тиху підтримку померлому опозиціонеру Олексію Навальному під час його похорону, сподіваючись на мирний протест.

“Розраховувати на революцію глибинного народу не можна, а от околиці можуть збунтуватися. Але вони можуть бунтувати лише в одному випадку: якщо ослабне центр і почнеться економічний переділ Росії. І тоді можемо припустити, що можуть розпочатися “паради суверенітетів”. Але поки центр буде сильним, а після переобрання Путіна він буде ще жорсткішим — жодних революцій найближчим часом ми очікувати не можемо”, — вважає експерт.

Лісний також додав, що коли розпочнеться “парад суверенітетів”, то республіки РФ, в яких перебуватиме ядерна зброя, можуть виторгувати для своєї окремої держави великі преференції та віддати цю ядерну зброю натомість.

“Тому тут боятися нема чого, тому що цей процес запущений. Є питання, коли він досягне свого піку, і потрібно до цього бути готовими, щоб коли розпочнуться дії в цих республіках — Захід не налякався остаточно”, — зазначив Лісний.

Тим часом російський опозиційний журналіст, колишній депутат Держдуми РФ Ігор Яковенко заявив, що життєві умови багатьох громадян Росії погіршилися, проте суспільне невдоволення не призводить до формування масового протесту через відсутність впливу громадської думки на політику держави.

“Загалом відбувається погіршення життя, вихід із зони комфорту, для багатьох людей різних соціальних верств життя погіршилося. Вище середнього рівня — відчувають дискомфорт від погіршення умов життя. Люди, які перебувають за межею бідності — провалюються в повне зубожіння. Тобто кожна соціальна група, за рідкісним винятком, стала почуватися гірше”, — сказав він.

Незважаючи на це, він зауважив, що при безпосередньому погіршенні якості життя практично всіх російських громадян не виникає внутрішнього протесту.

“У Росії повністю відсутній зворотний зв’язок. Жодна громадська думка не впливає на проведення курсу [країни] жодним чином. Ця зміна настроїв людей не перешкоджатиме реалізації подальших планів Кремля”, — акцентував соціолог.

Яковенко додав, що навіть можливе розширення агресії на європейські країни не відбудеться не стільки через внутрішні настрої в самій Росії, скільки через той факт, що російські збройні сили “загрузли в Україні”.

“Була б запасна армія, то президент Росії б напав, він здійснить будь-який акт агресії, який йому дозволяють його ресурси. Однак на громадську думку Путін не озирається. Немає зворотного зв’язку. Тиску на владу, такого інструменту в Росії немає”, — резюмував Ігор Яковенко.