У Варшаві і в інших містах Польщі вкотре проходять протести у справі розблокування польсько-українського кордону. Українці і не тільки звернулись до польського уряду з проханням якнайшвидше розглянути проблеми, які виникли через протест польських фермерів.

Десятки людей стояли з плакатами «Блокада вбиває», «Підтримуймо один одного», «Досить блокувати, треба разом годувати світ». Активісти заявили, що прийшли не вимагати, а пропонувати польському Уряду варіанти розв’язання проблеми й просити про винесення питання блокади кордону на наступних засіданнях.

Відомо, що на кордоні з Польщею надалі блокують усі шість напрямків для вантажних транспортних засобів.

Водночас засновник Центру досліджень сучасного середовища безпеки, автор наукової монографії «Операція «Україна»» Міхал Марек розповів про вплив росіян на ситуацію з польсько-українським кордоном Про це він сказав у етері українського телеканалу.

«Польські фермери вже почали розуміти, що росіяни, проросійські сили з різних причин хочуть допомагати РФ. Фермери почали бачити, що такі люди з’являються і намагаються просувати свої проросійські гасла. Але фермери відділяють це від протестів. Тобто зростання свідомості є», — зазначив Марек.

Росіяни намагаються довести українцям, що протести на польсько-українському кордоні антиукраїнські, але це не так, каже Марек.

«Справа в тому, що люди борються за те, щоб могли просто працювати і жити. Але росіяни намагаються позиціонувати інше. Насправді ж, проблема не полягає в антиукраїнському вимірі. Загальна думка поляків про Україну не змінилась, більшість поляків на стороні України», — додав він.