Інформація, яку надали у Міністерстві оборони Британії, свідчить про те, що Росія розгорнула не менше ніж 130 батальйонних тактичних груп, спрямованих на можливе вторгнення в Україну у 2022 році. Це включає щонайменше 1300 танків, понад 5000 бойових машин піхоти (БМП) і бронетранспортерів (БТР), а також принаймні 100 000 військових.

«За два роки конфлікту втрати Росії збігаються — а в багатьох випадках і перевищують — ті, що становили її початкову силу», — вважають у розвідці.

За даними Великої Британії, підтверджені втрати Росії включають понад 2 700 танків і 5 000 БМП та БТР. Ймовірно, загиблими та пораненими є близько 350 000 осіб.

«Мобілізація, виробництво та відновлення існуючих запасів означають, що втрати були компенсовані. Російські сили в Україні тепер чисельніше, ніж на початку війни. Тепер вони можуть підтримувати атаки вздовж фронту і проводити стратегію атриції проти українських сил», — йдеться у повідомленні.

Нещодавно президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю американському телеканалу Fox News повідомляв, що втрати окупаційної російської армії на війні в Україні щонайменше уп’ятеро більші, ніж втрати українських захисників.

«Як відомо, вбито десятки тисяч людей, також велику кількість людей депортовано. Якщо порівнювати кількість загиблих військових, то росія втрачає п’ять солдатів на кожного вбитого українського захисника», – сказав Зеленський.

Президент підкреслив, що ця статистика є лише приблизною і зазначив, що, за оцінками Міністерства оборони України, росіяни втратили вже понад 400 тисяч солдатів.

Наприкінці січня у статті для журналу Foreign Affairs директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс заявив, що принаймні 315 тисяч російських військових були поранені або вбиті в ході війни в Україні. За його словами, дві третини довоєнних танкових запасів Росії знищені під час війни, а десятирічна програма військової модернізації зведена нанівець.

Вторгнення Росії в Україну не лише відобразилось серед втрат особового складу та техніки, початок повномасштабної війни сильно вдарив також по російській економіці. Найбільше постраждала нафтогазова промисловість. РФ повернулася на 30 років тому в своєму розвитку. Про це в ефірі українському телеканалу розповів економічний оглядач В’ячеслав Ширяєв.

“Якби Росія не здійснила повномасштабне вторгнення у 2022 році, то зростання ВВП було б по одній кривій, зараз воно йде іншою. І ось різниця між цією гіпотетичною кривою і тим, що має Росія на даний момент, до 2026 року становитиме вже 190 млрд доларів. Тобто це непрямий збиток, але це те, що могло б бути в Росії, але не буде, тому що ці військові дії призвели до обвалення можливого зростання”, — пояснив він.

Економічний оглядач уточнив, що до повномасштабного вторгнення 180 мільярдів кубометрів газу Росія експортувала за кордон, отримувала гроші у вигляді валюти. У 2023 році це було 70 мільярдів експорту, тобто практично в 2,5-3 рази впав експорт.

“І таких цифр не було з 1986 року. Тобто Росія все, що накопичувала у плані ринків збуту, щодо можливості заробляти, вона повернулася на 30 років тому завдяки цій війні. Тобто всі перспективні ринки закриті… РФ втратила від 70 до 100 млрд доларів щорічно тільки на газі”, — додав Ширяєв.

Він зазначив, що “Газпром” компенсуватиме свої збитки за рахунок населення всередині Росії. Ціни підвищуються щороку приблизно 8-11%. Усього росіяни заплатять за війну в Україні лише за газ на 30% більше.

Ще однією проблемою РФ, за словами економіста, є втрата потенціалу економічно активного населення.