У телемарафоні військовий оглядач Денис Попович назвав три фактори, які можуть допомогти захистити Часів Яр від російських окупантів. Він наголосив, що місто розташоване на висотах, що сприяє обороні та забезпечує контроль над прилеглою територією.

Водночас, якщо російським окупантам вдасться захопити це місто, вони отримають можливість розгорнути наступ на Костянтинівку, Дружківку, Краматорськ і Слов’янськ. Ці міста є останньою агломерацією Донеччини, яка знаходиться під контролем України.

«Таким чином, ворог наближається до своєї мети — захопити Донецьку область», — наголосив Попович. При цьому, він зазначив, наразі дуже важко прогнозувати, що може бути після захоплення Донеччини. «По-перше, їм треба захопити Часів Яр», — додав він.

Також Попович пояснив, що потрібно, аби захистити Часів Яр і не дати росіянам просунутися біля цього міста.

«Звісно, можливо захистити, але для цього треба, по-перше, фортифікацію будувати, і вона будується. По-друге, потрібна зброя. Так чи інакше, це вже зовсім інше питання. І по-третє, безумовно, потрібна ротація військових частин. Потрібні свіжі сили, потрібні резерви», — наголосив Попович.

Експерт вважає, що захоплення російськими загарбниками Авдіївки та намагання окупувати Часів Яр можуть бути передвісниками масштабного наступу на Донеччині. Він звертає увагу на те, що раніше начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов прогнозував, що росіяни спробують наступати на Покровськ.

«Я думаю, це провісники початку цих наступальних дій, оскільки зараз ворог буде накопичувати резерви та намагатися далі просуватися. Безумовно, треба до цього готуватися. Я теж думав, що буде оперативна пауза. Я теж думав, що їм варто буде зупинитися після Авдіївки, після величезних втрат і приготуватися. Але, як бачимо, що якби не сталося так, що це і є приготування», — сказав Попович.

Експерт зауважив, що росіяни вже накопичують сили та ближче до літа будуть ще більше активізовуватися.

Додамо, за даними військового експерта Костянтина Машовця, сьогодні на зазначеному напрямку діють частини та підрозділи 2-го та 3-го армійських корпусів (АК). Там зосереджені до 15 формувань загальним розміром з бригаду, близько 14 полків та ще 13 формувань розміром з батальйон.

За його словами, активізація противника в напрямку Часового Яру, яка розпочалась ще 4 квітня, триває досі. Але, оцінюючи «успіхи» росіян, говорити про блискавичне захоплення міста не можна.

 «Наразі темпи просування противника не дозволяють казати про те, що його командування таки досягне своїх цілей до кінця весни — початку літа», — вважає експерт.

Однак ворог докладає для цього значних зусиль. І попри достатньо укріплений район, який ще й розташований на панівних висотах, залишається питання: чи вистачить у Сил оборони засобів для утримання міста?

 Найбільша проблема — у наявності боєприпасів, каже військовий експерт Іван Ступак. «Якби снарядів вистачало, Авдіївка досі стояла б. А коли боєприпасів немає, то укріпрайони, хай які вони, доводиться залишати. Та якщо снаряди будуть, Часів Яр стане великим випробуванням для росіян», — вважає він.

Інша, не менш актуальна проблема — авіабомби, які російська армія десятками скидає на місто.

 

«Це їхня класична тактика: будинок за будинком, гараж за гаражем — усе перетворюється на місячну пустелю. І наші військові вимушені відходити, бо немає за що триматися. Так вони взяли Бахмут та Авдіївку. Просто закидують авіабомбами», — підсумував військовий експерт.