Україна може отримати від партнерів новий вид систем протиповітряної оборони. Про це стало відомо за підсумками шостої зустрічі в форматі “Рамштайн”, повідомляє видання Politico.

Німеччина вже виступила з заявою про передачу українським військовим першої ЗРК IRIS-T, а Франція та Іспанія пообіцяли виділити нові кошти, щоб знищувати російські ракети та нові безпілотники іранського виробництва.

Нові системи ППО, які поставляють в Україну у терміновому порядку, – це сигнал Путіну, що єдине, чого він домігся масованими атаками на цивільну інфраструктуру і на абсолютно безневинних громадян, – це те, що ми нарощуємо наші зусилля щодо надання допомоги Україні,– заявила міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.

При цьому країни Альянсу ухвалили рішення щодо створення в Європі нової взаємопов’язаної системи протиракетної оборони в рамках ініціативи “Європейський небесний щит”, яка забезпечить захист усьому континенту.

Зазначають, що в рамках ініціативи планується, що країни-члени НАТО мають закупити найсучасніші системи протиракетної оборони та об’єднати їх із системами інших країн.

Ймовірно, найважливіше завдання полягає в тому, щоб зв’язати всі ці системи разом. Потрібен час та зусилля для створення спільної картини, щоб переконатися в її оперативній сумісності, і це може стати проблемою,– заявив держсекретар Міноборони Латвії Яніс Гарісонс.

Однак, побудова такої загальної системи ППО в Європі займе роки, оскільки “передові мережеві системи та вироблення правил обміну даними та інформацією стануть ще однією перешкодою для країн, які часом не наважуються ділитися такою чутливою інформацією”.