Рейтинг Зеленського впав нижче 20%. Тому, якщо президент хоче балотуватися знову, йому потрібно не тішити себе ілюзіями і діяти рішуче.

Такими думками для “Главреда” поділився політолог і соціолог, директор соціологічної служби “Український барометр” Віктор Небоженко.

Далі думка експерта без змін:

Немає нічого дивного в тому, що Зеленський хоче бути президентом вдруге. Особливо, якщо йому про це говорять на його дні народженні і під хорошу закуску.

Я не знаю жодного президента, який би не був упевнений в тому, що він може протриматися не менше двох термінів. Адже кожен український президент багато в чому – випадкова людина і під час першого терміну він, як правило, тільки вчиться бути президентом і глибоко переконаний, що в другій термін вже не зробить колишніх помилок.

Логіка того, що люди нібито проголосують за Зеленського, аби не вибирати когось іншого з “старої гвардії” – жахлива, але саме так мислить багато хто в Офісі президента. Кожна виборча кампанія по-своєму унікальна і про існування Зеленського як політика мало хто знав до його новорічного звернення.

На ділі у Володимира Зеленського є всього два можливих противника в другому турі – Петро Порошенко та Віктор Медведчук. Один з них вже був президентом, а у другого – непогані шанси ним стати. Принаймні, поки ОПЗЖ знаходиться на підйомі. У той же час, я не впевнений, що колега Медведчука по партії, Юрій Бойко, за рейтингом якого вже активно стежать, збереться йти в президенти. На відміну від інших представників ОПЗЖ, Бойко займає центристську позицію, тому, як тільки зайде мова про його висунення, відразу ж постане питання з “вишками” і всі стануть знову їх обговорювати. І обійти цю історію Бойку буде складно, на відміну від Медведчука, який в цьому сенсі бездоганний, оскільки він все своє майно давно записав на дружину, дітей і інших родичів.

У випадку з Порошенком, його шанси вийти в другий тур із Зеленським поки ще високі, але він незабаром може виявитися далеко не єдиним на правому фланзі – крім нього, там можуть з’явитися ветерани війни, які з легкістю “відірвуть” у нього крило націоналістів і соціал демократів.

Зеленський з його 20% зараз потрапив в ту ж пастку, що й колись Віктор Ющенко. Тоді він, як і Зеленський, був переконаний, що виграє в другому турі, хоча, коли справа дійшла до виборів, у нього залишилося лише 5% підтримки українців. Тому зараз президенту доречніше задуматися не про другий термін, а про дострокові президентські, щоб зберегти мізерні рештки рейтингу і не втратити можливість пробитися з цією відміткою хоча б у другий тур. І його єдиний варіант – приймати радикальні заходи, тобто проводити арешти і посадки кожного другого з тих, хто ходить в кабінет президента.

Скажу простіше: якщо люди з його оточення, які лобіюють свої інтереси, потраплять до в’язниці то, може, український виборець змилостивиться над Зеленським. Інших способів для зростання його рейтингу не існує, так як з коронавірусом і підйомом економіки Зеленському і поготів не вдасться впоратися.