Розчісую на проділ, те що відбувається в “Слузі”. Такими словами розпочав своє повідомлення в Фейсбуці політичний експерт Олександр Кочетков.

Подаємо його слова в оригіналі:

На перший погляд, відбувається абсурд: всі знають про близькість Юрія Вітренка до Ігоря Коломойського, а тут раптом депутати Коломойського на чолі з Олександром Дубінським за призначення Вітренка не голосують. До того ж почалися парламентські руху за зміну глав двох комітетів, які зараз очолюють «слуги» Микола Сольський і Данило Гетманцев.

Справа в тому, що при всій зовнішній примітивності української політики, вона багатогранна. Зокрема, той же Коломойський має війну на декількох фронтах.

Так, йому потрібен свій міністр енергетики і в перспективі прем’єр-міністр, щоб підгорнути під себе енергетичні фінансові потоки. І в цьому у нього з Вітренком комерційне взаєморозуміння. Але для ІВК ще важливіше не втратити вплив на президента Зеленського і його офіс. Тому що якщо той же Вітренко побачить, що Коломойський ослаб, то він відразу перестане звертати увагу на його сумнівні забаганки. І всі інші перестануть. І Коломойського порвуть. Тому настояти на своєму, зберегти у фракції важливого для нього Дубінського, Коломойському зараз важливіше, ніж зробити Вітренка повноцінним міністром енергетики.

Знову ж Коломойський, на відміну від Зеленського, знав, що за Вітренка все одно голосів не вистачить. Тому що Андрій Єрмак не домовився з Юлією Тимошенко, яка хоче контролювати аграрну сферу, щоб, як вона стверджує, не допустити втрати Україною сільгоспземель. А для цього їй потрібні і пост глави аграрного комітету замість Сольского, і пост міністра відроджуваного міністерства агрокультури. Так багато віддати їй Єрмак не готовий, відповідно, Батьківщина за пропозиції ОП не голосує. А депутати, близькі до Коломойського, можуть проявляти норовистість і незалежність від офісу президента – все одно зі своїм міністром енергетики поки не складається.

Є і ще одна грань – відносини ІВК зі Штатами. Примарні, але все ж шанси він отримує тільки в разі, якщо американці будуть вважати, що Зеленський знаходиться в кишені Коломойського, відповідно, за спиною Коломойського – вся держава Україна. Тому ІВК треба всіляко демонструвати, що він для Зеленського важливіше Штатів. Тому Дубінський з фракції, незважаючи на тиск американців, не виходить, а депутати ІВК голосують поперек офісу президента. Щоб всі знали, хто в домі головний.

А «група Павлюка» у фракції «Слуг» вирішила під шумок скористатися деяким ослабленням Єрмака і проатакувати два ласих комітети Ради – аграрний і бюджетний. Але в своїх інтересах!

До речі, мені вкрай складно повірити, що Єрмак тягне Вітренка на посаду безкорисливо. Адже не випадково Вітренко навідріз відмовляється віддати на благодійність свою скандальну премію, отриману в Нафтогазі – великі гроші йому потрібні для просування себе наверх.

Ось такий тераріум однодумців, існуючий тому, що у нас немає президента, керуючого ситуацією в своїй зоні відповідальності. Президент у нас приймає тривалі привітання разом з черговими компліментами і марить про свій другий термін.

Також відзначимо, що тг-канал “Легітимний” поділився цікавим інсайдом з приводу відносин Зеленського і Коломойського.

“Наше джерело з Офісу Президента повідомляє, що у Зеленського на цьому тижні відбулася телефонна розмова з Коломойським стосовно кейсу санкцій США і особисто Дубінського.

Є інформація, що Коломойський не буде виводити своїх нардепів з фракції Слуга Народу, а Олександра Дубінського відправлять самого в «вільне опозиційне плавання».
Джерело доповнює, що в Офісі Президента скептично ставляться до «обіцянок» ІВК, так як українські олігархи завжди переслідують лише свої інтереси і часто в останній момент змінюють свою думку, як це було по кейсу Вітренка”, – йдеться в повідомленні каналу.