Воїни Сил спеціальних операцій ЗСУ здійснили успішний наліт на російські позиції в Харківській області. Кадри бойової роботи українського спецназу показала прес-служба ССО. Під час атаки на позиції російських окупантів серед лісу або деревниці оператори 8-го полку спеціального призначення ССО ім. Князя Ізяслава Мстиславича в ближньому бою використовували стрілецьку зброю.

Також для знищення загарбників у бункерах та окопах спецназівці використовували ручні гранати та одноразові гранатомети. В ССО розповіли, що противник не встиг відновитися, як на його позиціях вже були оператори бойової групи ССО ЗСУ.

Внаслідок успішної бойової діяльності на Харківщині було ліквідовано багато російських солдат, також частину з них взято в полон.

Нагадаємо, що російські окупаційні війська 10 травня розпочали свої штурмові дії на півночі Харківської області та намагаються захопити місто Вовчанськ. Проте українські воїни дають їм відсіч, знищуючи піхоту та військову техніку загарбника.

Хоча початок штурмових дій росіян відбувся досить швидко, але був частково зупинений українськими підрозділами Сил оборони, направленими на цю ділянку фронту.

Завдяки оперативним діям українських захисників вдалося розбити деякі підрозділи та взяти російських військових в полон. У майбутньому їх обміняють на українських військових.

Наразі тривають бої за окремі населені пункти в прикордонних і міських зіткненнях у Вовчанську, де окупанти намагаються закріпитися.

Потрібно зазначити, що країна-агресор Росія може готувати наступну операцію на напрямку Сумщини, заявив у телемарафоні Петро Черник, військовий експерт та полковник запасу ЗСУ.

«Я думаю, що це не буде більше, ніж кілька батальйонно-тактичних груп до 3000 особового складу. Загальне угруповування «Сєвер» налічує до 50 тисяч особового складу, до 400 танків, до 1000 артилерійських стволів і десь до 1500 БМП. Аби робити справді проривні операції на межу до Харкова чи Сум, потрібен хоча б 100-тисячний корпус, цього немає. А от турбуючу операцію, як вони зробили на Харківщині — невеликий плацдарм у сірій зоні — можуть організувати. І ми розуміємо, що нам доведеться відволікати сили та засоби і дуже дефіцитний боєкомплект до артилерії», – сказав Черник.

Він також прокоментував заяви Зеленського про те, що втрати окупантів на Харківщині перевищують втрати українських військових у вісім разів.

«Оцінюю цілком тверезо та адекватно, думаю, що так і є. І це направду щось безпрецедентне. Тому що навіть за їхніми нормативами, втрати не можуть бути 1 до 3. А ми цей показник удвічі. А інколи, як от, наприклад на Авдіївському напрямку, де був встановлений рекорд з часів Другої світової війни – 1 до 16. Це показує, наскільки ми майстерні та вмотивовані», – додав Черник.

Нагадаємо, що російські війська захопили 60% міста Красногорівки на Донбасі.

Про це повідомляє аналітик Bild Юліан Рьопке. Красногорівка розташована за 20 км на захід від Донецька, поблизу села Старомихайлівка. До початку війни у місті проживало близько 15 000 осіб. Російські війська увійшли туди на початку квітня. З того часу там тривають вуличні бої, Збройні Сили Росії регулярно доставляють до міста підкріплення.

«Ситуація у Красногорівці вкрай важка для української армії. Російські окупаційні сили захопили центр міста та поповнили свої війська там танками та БМП. Нині вони контролюють близько 60% міста», — пише Рьопке.

На другому фронті на Донеччині, за даними, Збройні Сили РФ взяли село Уманське на захід від Авдіївки. Бої за нього тривали 1,5 місяці. На кордоні Харківської та Луганської областей російські війська взяли села Іванівка та Кислівка.