Генерал запасу Повітряних сил США Девід Дептула зазначив, що Україна могла отримати літаки F-16 ще два роки тому. Отримання Україною цих літаків могло б радикально змінити хід війни.

Таку думку висловив генерал армії, колишній працівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж, відзначивши, що F-16 будуть збивати всі російські літаки. У той же час, США мають прискорити постачання військової допомоги Україні, оскільки це може негативно вплинути на них самих.

За словами Маломужа, коли Україна отримає 120 літаків F-16, які згадував Володимир Зеленський, нам вдасться замінити більшість старих літаків. Такий авіафлот буде дуже ефективним, оскільки F-16 збиватимуть усі російські літаки.

«У ворога не було б можливості елементарно завдавати ударів ні по полі бою, ні по прифронтових містах, ні по енергетичних об’єктах,» – зауважив екскерівник Служби зовнішньої розвідки.

Він наголосив, що проти ворога, що має перевагу у техніці, озброєнні та людських ресурсах, можна перемогти лише завдяки потужним технологічним засобам озброєння, таким як літаки, ракетні системи, радіолокаційні системи, що створюють надійний щит від будь-яких видів озброєння.

На думку Маломужа, американці бояться загроз з боку Росії стосовно прямої участі США у конфлікті, коли вони передають Україні зброю. Керівництво США заявило, що вони «не бажають, щоб війна переросла у глобальну». Однак варто зауважити, що США поступово дозволяють нові види озброєння, навіть якщо в обмеженій кількості.

«Отримали ми, умовно, літаків 12, але чому не 120? Це те, що дало б можливість змінити історію війни на перемогу на полі бою. Адже паралельно є ATACMS, танки БТР, БМП, які знецінили наступальні операції ворога і дозволили нам проводити потужні стратегічні контрудари,» – підкреслив екскерівник Служби зовнішньої розвідки.