«Встановлено абсолютний рекорд», — Олександр Коваленко повідомив хороші новини з фронту. Він наголошує, що у разі отримання дозволу на удари по росіянах на території РФ рекордні показники російських втрат підскочать ще вище.

Втрати російської армії у травні вже встановили або віщують встановлення одразу кількох нових рекордів. Росіяни масово втрачають живу силу, артилерію та бронетехніку. Статистику у своєму Telegram-каналі опублікував військовий експерт Олександр Коваленко. «Очевидний абсолютний рекорд втрат за особовим складом буде ще вищим. Очевидно, що для продовження бойових дій такої ж інтенсивності в Росії просто змушені будуть підвищувати поріг мобілізації», — пише він.
Цей стрибок збігається за часом із повідомленнями про початок нової операції зі штурму Авдіївки (загалом бої за це місто не припинялися з лютого 2022 року) та інших населених пунктів Донецької області.

З жовтня 2023 року по 20 лютого 2024 року підтвердилася загибель 6614 російських військових.

З одного боку, у ряді некрологів не вказувалося місце загибелі військових, тому не можна однозначно стверджувати, що всі ці люди загинули під час наступу на Авдіївку. З іншого — реальна кількість загиблих з російської сторони поблизу Авдіївки виразно вища, ніж встановлені нами цифри загальних втрат на фронті за цей час. Адже ми спираємося лише на дані, які нам вдається знайти та перевірити за відкритими джерелами: повідомлення чиновників та ЗМІ, публікації близьких родичів загиблих у соцмережах та інформація з цвинтарів.

За даними розвідки США, з жовтня по грудень безповоротні втрати російської армії на напрямі Авдіївка — Новопавлівка з урахуванням убитих та поранених становили близько 13 тисяч осіб.

Загалом встановлені нами цифри російських втрат осені 2023 року поступаються лише втратам під час штурму Вугледара та Бахмута взимку та навесні того ж року. Тоді темп приросту втрат вдвічі перевищував середні показники 2022 року.

За показниками артилерії, автотранспорту та бойових броньованих машин очікуються нові рекорди, зумовлені відкриттям нових фронтів росіян. Більше того, Коваленко наголошує, що у разі отримання дозволу на удари по росіянах на території РФ рекордні показники російських втрат підскочать ще вище.

«Тут цікавий момент: якщо найближчим часом ми отримаємо дозвіл на застосування західної зброї по території Росії, то ці показники зростуть ще більше, адже будуть уражатися тилові зони та артилерійські позиції з іншого боку кордону», — зазначив він.

Тим часом аналітики з ISW дуже сумніваються, що на сьогоднішній день армії Путіна під силу взяти Харків чи Суми.

Армія Путіна продовжує концентрувати свої сили у західній частині Білгородчини, поряд із кордоном з Україною.

Експерти не сумніваються, що головна мета Путіна — відвернути ЗСУ з інших ділянок фронту. Напередодні президент України заявив, що Путін готує свою армію до нового наступу у районі Харківщини. Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили проаналізувати останні події на кордоні України та РФ у районі Харківщини та Сумщини.

Експерти зазначають, що останніми днями помічено активність ворога в районі Грайворон — Борисівка — Пролетарський. Однак досі неясно, скільки живої сили та військової техніки Путіну вдалося зібрати у цьому місці. Напередодні представник Держприкордонслужби України Демченко заявив, що наступ ЗС РФ має на меті розтягнути українські сили вздовж кордону Харківщини та Сумщини. Аналітики вважають, що з цього району армія Путіна може наступати одразу на двох напрямках. Одне у бік Золочева та Богодухова, що знаходиться за 25 км від кордону та на північному заході від Харкова, або ж рухатиметься у бік траси Р-45, що з’єднує Богодухів із Сумами.