Голова Міністерства закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі анонсував нові персональні санкції. Вони будуть пов’язані з псевдовиборами на окупований територіях України.

Одинадцять нових осіб внесуть до списку санкцій Великої Британії у відповідь на спроби Росії використати фейкові «вибори» для легітимізації свого незаконного контролю над Херсонською, Запорізькою, Донецькою, Луганською областями та Кримом, які є частиною суверенної території України.

Як пояснили в МЗС Британії, до списку потрапили організації та російські високопосадовці, які безпосередньо діяли з метою підриву України та загрози її територіальній цілісності.

Серед них: Центральна виборча комісія (ЦВК) Росії, державний орган, який організував фейкові вибори цього місяця та минулорічні референдуми на незаконно тимчасово контрольованих частинах України; Наталія Бударіна, секретар ЦВК, одна з найвищих посадових осіб у Центральній виборчій комісії; Андрій Алєксєєнко, голова так званої Херсонської обласної адміністрації; Марина Захарова, голова так званої виборчої комісії в Херсоні.

«Фіктивні вибори в Росії – це прозора, марна спроба легітимізувати її незаконний контроль над суверенною українською територією. Не можна проводити «вибори» в чужій країні.

Велика Британія ніколи не визнає претензій Росії на українську територію. Крим, Запоріжжя, Донецьк, Луганськ і Херсон – це Україна», – заявив Клеверлі.

Цей останній пакет санкцій з’явився напередодні нового пам’ятного дня в Росії, оголошеного Путіним для відзначення річниці анексій українських територій, незважаючи на те, що Росія не має жодних законних підстав для будь-яких територіальних претензій, наголосили в МЗС Британії.

«Ці останні санкції слугують суворим нагадуванням про ціну такого кричущого нападу на суверенітет, демократію та рівність», – йдеться у повідомленні.