Україна розпочала розробку стратегії відновлення контролю над своїми територіями, що зараз знаходяться під окупацією російської армії. Головні аспекти цієї стратегії будуть включені до документу, який планують представити президентові Зеленському під час наради на Ставці Верховного головнокомандувача. Відповідну інформацію секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов розкрив під час інтерв’ю Наталії Мосейчук.

 

«Можу відкрити невеличку таємницю — на одному із засідань Ставки Верховного головнокомандувача, яке нещодавно відбувалося, президент попросив мати розуміння, як ми будемо звільняти всю нашу територію, всю нашу країну, і як це буде виглядати, і що для цього потрібно», — повідомив Данілов.

Він зазначив, що особисто не є прихильником написання окремих стратегій для деокупації кожної окремої області та Криму. За його словами, це має бути загальна стратегія, в тому числі й для півострову.

Наразі над нею вже триває «велика робота».

Данілов додав: «Це не простий такий документ і він буде спочатку, скоріш за все, розглядатиметься на Ставці Верховного головнокомандувача.

Нагадаємо, раніше секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна буде повертати Крим військовим шляхом, бо інших варіантів поки що немає.

«Більш того, ми його будемо звільняти. Скоріше за все це буде відбуватися військовим шляхом, якщо країна-агресор до цього часу не втямить, що їй треба піти з нашої території. Іншого варіанту в нас немає», — сказав секретар РНБО.

Данілов додав, що без деокупації Криму війну не можна вважати завершеною. А це означає, що наступні покоління не зможуть спокійно жити і війна перейде нащадкам.

«Тільки вигнавши Росію з території Криму, посунувши її в Азовському морі, ми будемо розуміти, що наша держава буде мати певні гарантії безпеки на певний проміжок часу», — сказав він.

Він наголосив, що іншого вибору, окрім як деокупації Криму, бути не може.

«Чи буде важко? Так, буде важко. Чи будуть нас підкилимно умовляти? Скоріше за все меседжі будуть відправляти», — сказав секретар РНБО.

За його словами, Україна отримує велику кількість повідомлень з приводу того, що державі нібито не слід звільняти Крим, але вони всі анонімні.

Атмосфера російських загарбників на території тимчасово окупованого Кримського півострова стає все більш гнітючою. Особливо це стало помітно після удару по штабу Чорноморського флоту рф у Севастополі. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Черняк.

За його словами, активізація заходів, які спрямовані на послаблення режиму Кремля і звільнення Криму від російської агресії триває.

«Крабова пастка» забезпечила серйозний улов. Можна констатувати, що після атаки на штаб Чорноморського флоту рф дуже активно рухалися автомобілі швидкої, пожежники і катафалки. Тому ситуація для окупантів тривожна, і вона такою залишатиметься для росіян усюди в Криму, хоч би куди вони ховали залишки своїх кораблів, штабів чи будь-яких інших об’єктів окупаційної присутності, – заявив Черняк.

Українській розвідці відомо про всі дії противника, зокрема й на півострові. Для виконання операцій українські військові використовують розвідувальні дані, які вдалося роздобути. Більшість із них успішні.

В ГУР зазначають, єдиний безпечний варіант для рф – повністю покинути Кримський півострів найближчим часом і тим самим повернути Україні контроль над територією.

Також представник воєнної розвідки України пояснив значення регулярної «бавовни» на росії.Він зазначив, що окремо існує список військових об’єктів, які необхідно знищити. Звідси і з’являються новини про ураження об’єктів російського ВПК. Це триватиме, поки рф не закінчить війну.