За словами глави Адміністрації Президента Андрія Богдана, для надходження інвестицій до України потрібно створити ефективну й некорумповану судову систему.

В Адміністрації Президента України готують законопроєкт про судову реформу, заявив 16 червня в ефірі телеканала "Україна" глава АПУ Андрій Богдан.

За його словами, в Україні фактично завершилася судова реформа, яку проводила попередня влада. "Що ми бачимо – рівень довіри до судової влади не піднявся. Українці як не вірили, як не бачили результатів, так і не бачать. Недовіра до судової системи і її негативне функціонування – це якраз питання… інвесторів. В Україну ніколи не прийде жоден інвестор, якщо тут не буде чесної судової та правоохоронної системи, некорумпованої системи", – сказав Богдан.

Він зазначив, що створено робочу групу для розроблення проєкту судової реформи.

"Ця судова реформа буде направлена не для того, щоб підняти якихось людей і попереставляти їх місцями і контролювати судову владу. Вона буде створена для того, щоби це були такі противаги, які б функціонували належним чином, як у нормальній розвинутій країні, які б забезпечували якраз чесність прийняття рішень, і це б відкрило дорогу для великих інвестицій і розвитку держави", – додав глава АПУ. 

Нагадаємо, Судову реформу в Україні розпочали у 2014 році.

У червні 2016 року Верховна Рада ухвалила закон про судоустрій і статус суддів, а також зміни до Конституції в частині правосуддя. Ними скасовували процедуру призначення суддів президентом на п'ятирічний термін. Також ліквідовували вищі спеціалізовані суди, було створено касаційну інстанцію, яка гарантує захист права на справедливість громадянинові України. Передбачено поступове підвищення окладу суддів.

У грудні 2016 року парламент ухвалив закон про створення Вищої ради правосуддя. Цей орган замінив Вищу раду юстиції. Рада у складі 21 члена наділена повноваженнями звільняти суддів із посади, переводити їх в інший суд, давати згоду на затримання чи арешт судді.

У Раді Європи заявляли, що конкурсні процедури добору і призначення суддів, які були запроваджені в межах судової реформи в Україні, відповідали стандартам організації. 

14 червня 2019 року заступник глави АПУ Руслан Рябошапка заявив, що судову реформу буде ревізовано. За його словами, президент Володимир Зеленський має намір створити експертну групу для оцінювання реформи та напрацювання кроків щодо вирішення проблем функціонування судової гілки влади.