Жодного оточення українських військ на Луганщині немає. Наші Збройні сили відійшли від Золотого і Гірського на нові позиції.

Радник глави Офісу Президента Олексій Арестович спростував заяви російської сторони про “оточення 2 тисяч українських військових та полонених”.

“Ніяких полонених немає, ніякого оточення не було. Вийшли всі наші війська, наскільки мені відомо”, – зазначив Арестович.

Головне – виснажити окупантів

Чиновник розповів, що українські військові організовано відійшли від Гірського та Золотого. За словами Арестовича, це злам певної парадигми. Ще від радянських часів в армії були такі поняття як “загинути, але не відступити”. Однак це неефективно. Чиновник зазначив, що наше завдання – завдати ударів противнику, зокрема, по живій силі і техніці. Потрібно виснажити ворога й не дати йому наступати далі.

“А яким способом ми це робимо – наступом, обороною, контрнаступом, відступом, заманюючи його – абсолютно неважливо. Важливо, що ворог виснажується”, – пояснив Арестович.

Однак він додав, що ворог активно просувається на цьому напрямку, до траси Бахмут –Лисичанськ.

Контрольоване відведення Збройних сил України із Сєвєродонецька дасть можливість українській армії зайняти кращі позиції для подальшої оборони. У той же час російські війська заплатили велику ціну за захоплення міста.

Про це заявив представник Міністерства оборони США під час брифінгу. Він звернув увагу, що російська армія замість повномасштабного наступу на усіх фронтах лише “дюйм за дюймом” просувається на Донбасі.

“Я хочу показати контекст спостережуваного нами у Сєвєродонецьку керованого відступу Збройних сил України з цього місця. Якщо згадати розвиток подій останні чотири місяці, то Росії довелося повністю переглянути свої початкові плани, які були надмірно амбітними та невмілими”, – сказав старший чиновник Міноборони США.

“Вони перейшли від спроби наступу за багатьма напрямами, в якій їх перемогли українці, до нинішнього зосередження уваги на Східній Україні. І справді, росіяни просто дюйм за дюймом займають тут територію”, – додав він.

Представник Пентагону звернув увагу ціну, яку Росія заплатила за це незначне просування.

На його думку, українське командування, виводячи війська з Сєвєродонецька, забезпечує собі краще становище для подальшої оборони.

“ЗСУ виконують професійний тактичний відступ, щоб консолідувати свої сили на позиціях, які вони можуть краще захистити. І я бачу, що це відбувається на тлі їхньої здатності продовжувати сковувати російські війська протягом дуже тривалого часу в дуже невеликій географічній області”, – сказав представник Пентагону.

Додамо, Федір Веніславський розповів про ситуацію в Лисичанську та плани ворога на це місто. За його словами, протягом останніх тижнів ворог масовано обстрілює Лисичанськ з усіх видів зброї. Це – той клаптик Луганщини, який ворог намагатиметься захопити всіма силами для того, щоб відзвітувати, що він повністю окупував всю Луганську область.

“Біля Лисичанська, ми розуміємо, також відбувається тактичні поступки. Там, де ворог може, він атакує і намагається захопити клаптик за клаптиком нашої землі. І там, де це йому вдається, він подає це як великі перемоги”, – розповів народний депутат.

На цей момент Лисичанськ точно тримається. Оборона Лисичанська вибудувана дуже грамотно і дуже вміло, а для того, щоб говорити про подальше, необхідно дочекатися, як будуть розвиватися події, – пояснив він.

У підсумку Веніславський підкреслив, що зараз Лисичанськ перебуває під контролем Збройних Сил України. Там стабілізована лінія фронту.