Передові підрозділи досягнуть кульмінації за 72 години.

Колишній директор Центрального розвідуправління США (ЦРУ) генерал Девід Петреус переконаний, що контрнаступ Сил оборони України буде вражаючим. На його думку, ця стратегічна операція досягне кульмінації вже у перші три-чотири доби.

Про це він заявив в інтерв’ю, після того, як відвідав Київ і зустрівся з президентом Володимиром Зеленським.

Його слова процитувало видання The Guardian.

Так, генерал американської армії у відставці та держслужбовець відзначив мужність українського народу, а також військових. Він наголосив, що українці «повні рішучості звільнити свою країну».

«Маю таке відчуття, що вони досягнуть ефекту від поєднання різних видів зброї, тобто успішно проведуть комбіновану операцію», – зазначив Петреус з приводу контрнаступу.

Він зазначив, що це буде поетапна та спільна робота багатьох сил. Її генерал бачить у такій послідовності: спочатку вперед рухатимуться сапери, долаючи перешкоди та знешкоджуючи мінні поля, а слідом за ними їхатиме бронетехніка, захищена піхотою від протитанкових ракет. За словами Петреуса, допомагатимуть також сили протиповітряної оборони, тримаючи якнайдалі ворожу авіацію, а засоби радіоелектронної боротьби будуть глушити радіомережі окупантів. Надалі рухатиметься логістика під прикриттям артилерії та мінометів.

“Передові підрозділи неминуче досягнуть кульмінації через 72-96 годин”, – спрогнозував екс-директор ЦРУ.

У розмові з журналістами на радіо прозвучало також питання Криму і Петреус висловив думку, що Україна зможе перекрити Росії сухопутний доступ до півострова і розпочне процес його ізоляції.

Водночас щодо звільнення Криму, окупованого агресором 2014-го, генерал зазначив коротко: «Не в цьому контрнаступі».

«Однак, якщо українці зможуть почати ізолювати півострів, я думаю, це дуже, дуже істотно змінить динаміку», – пояснив Петреус.

Раніше він зазначив, що в майбутньому контрнаступі ЗСУ матимуть значну перевагу над неналагодженими підрозділами силами та найманцями армії РФ. За його словами, російське командування шукає можливості для досягнення бодай найменших перемог на фронті.

Петреус зазначив, що якщо ЗСУ почнуть ізолювати Крим, це суттєво змінить ситуацію. Він додав, що зараз президент країни-агресора Володимир Путін думає, що росіяни зможуть переграти українців, європейців і американців.

“І ми повинні зробити все можливе, щоб дати можливість українцям довести його неправоту”, – сказав екс-директор ЦРУ.

Розмови про звільнення Криму в українських та іноземних ЗМІ постійно спливають на тлі заяв про контрнаступ ЗСУ.

Глава української розвідки Кирило Буданов раніше заявляв, що наші військові зайдуть до Криму навесні 2023 року.

Своєю чергою, міністр оборони Британії Бен Воллес вірить в те, що Збройні Сили України цілком здатні звільнити захоплений Росією Крим до кінця року.

Раніше президент Зеленський заявляв, що звільнення Криму є одним із завдань весняно-літньої кампанії ЗСУ.

Як повідомляє Yle, про це Зеленський заявив в інтерв’ю скандинавським журналістам. За його словами, однією з цілей контрнаступу є звільнення півострова. Однак, успіх України значною мірою залежить від продовження постачання Заходом зброї.

“Ми хочемо врятувати якомога більше життів, тому кількість зброї має значення”, – сказав він.

Зеленський зауважив, що російські війська з кожним днем ​​втрачають мотивацію та бояться наслідків свого відступу.

“Вони бояться нас, а також наслідків, якщо вони відступлять”, – сказав президент.

При цьому Зеленський не захотів розголошувати жодних подробиць чи графіку контрнаступу. Як зазначає видання, експерти та ЗМІ вважають, що він запланований на кінець весни чи початок літа.