Державна прикордонна служба України в межах компетенції продовжує відстежувати та документувати незаконну діяльність Росії в акваторії Азовського та Чорного морів. Це стосується і господарської діяльності, і військової агресії. Від так українські кораблі перебувають у повній бойовій готовності. Про це розповів голова Державної прикордонної служби України генерал-полковник Петро Цигикал в ефірі одного з українських телеканалів, передає УНН.

“Після подій 25 листопада ми привели наші кораблі у повну бойову готовність. Усі вони все ще перебувають на позиціях і проходять відповідні тренування. Звісно, з огляду на льодову обстановку”, – зазначив Петро Цигикал.

Проте, за його словами, в разі військової агресії проти України сил лише Морської охорони ДПСУ буде замало, тому відбувається співпраця з ООС.

“Ми відпрацьовуємо заходи протидії спільно із штабом ООС та в єдиному задумі сил сектора Національної безпеки і оборони. Державна прикордонна служба в цій системі займає не основне, але й далеко не останнє місце. Зараз ми також опрацьовуємо можливі варіанти посилення наших морських підрозділів в Азовському морі”, – додав голова ДПСУ.

Також, очікується на підтримку України міжнародною спільнотою, зокрема це буде виражено приходом кораблів НАТО, для обміну досвідом та навчнням наших моряків.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Окрім того, Північноатлантичний альянс у  2017 році збільшив термін присутності військових кораблів в акваторії Чорного моря на 40 днів, про це повідомляє Роуз Гетемюллер.

"З 2017-го по 2018-й рік ми збільшили знаходження наших кораблів у Чорному морі з 80 до 120 днів", – заявила вона.

Гетемюллер зазначила, що масштаб присутності НАТО в регіоні є достатнім, проте альянс вивчає шляхи продовження роботи з партнерами, Україною і Грузією, щоб поліпшити їх можливості.

Заступник генсека назвала важливою частиною цієї роботи проведення спільних навчань.

Варто зазначити, що Німеччина заявила, що готова підтримувати Україну в питаннях стримування російської агресії шляхом присутності кораблів ВМС Бундесверу в Чорному морі.

А 31 січня спеціальний представник США з питань України Курт Волкер анонсував захід у Чорне море американського військового корабля.