Збройні Сили України планомірно готуються до звільнення південних районів, раніше захоплених окупантами РФ.

За словами генерал-лейтенант запасу Ігоря Романенка, ключовим етапом має стати очищення південного напрямку від російських загарбників. Про це він сказав в ефірі Freedom.

Разом з тим він звернув увагу на те, що для досягнення позитивного результату ЗСУ необхідно досягти паритету з окупантами.

Серед ключових факторів співрозмовник виділив своєчасне забезпечення ЗСУ сучасною зброєю, а також комплекс заходів з навчання особового складу його ефективному використанню.

Генерал-лейтенант запасу назвав ключові фактори, які сприятимуть звільненню Херсонської області:

  • виснаження сил ворога;
  • інформаційна робота;
  • підготовка необхідних резервів і запасів.

“На цьому напрямку перспективно перерізати росіянам суходільний адмінкордон з Криму на Донецьк”, – додав Романенко.

Нагадаємо, на Херсонському напрямку бійці Збройних сил України продовжують просуватися, заявила начальник прес-центру сил охорони і оборони оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк.

“На Херсонському напрямку ми просуваємося, можливо, не так швидко, як хочеться тим, хто подає позитивні новини, але, повірте, ці кроки дуже впевнені. І саме для того і робляться вони в тиші, в певній таємності, щоб закріпитися на тій території і потім оголосити про свої перемоги”, – зазначила вона в ефірі Еспресо.

Варто зазначити, військовий експерт Михайло Самусь вважає, що вже найближчим часом Збройні Сили України диктуватимуть правила на полі бою, а навесні 2023 року російські окупанти підуть з українських земель.

За його словами, війна в Україні переходить в ту фазу, коли Росія не зможе досягти жодних стратегічних і оперативних цілей, а тактичні успіхи будуть дуже незначними. Тим часом ЗСУ готують контрнаступальну операцію на півдні країни, а також стримують окупантів на Донбасі.

“Українська армія зараз наближається до того рубежу, коли вона вже буде диктувати правила на полі бою”, – сказав Самусь в ефірі проекту FreeДом.

Він упевнений, що президент РФ Володимир Путін намагатиметься “заморозити” війну та перенести її на наступний рік.

“Очевидно, Росія щосили буде створювати енергетичну кризу для того, щоби у Німеччині настав економічний колапс, тому що економіка базується на енергетиці”, – вважає військовий експерт.

Самусь додав, що навесні 2023 року Росія змушена буде йти з українських земель, зокрема і з Криму. При цьому заяви про закінчення так званої “спеціальної військової операції” не буде, але бойові дії поступово перенесуться на територію Російської Федерації.

Також раніше повідомлялося про те, що Збройні сили України проводять контрнаступальні дії у правобережній частині Херсонської області із двох напрямків: півночі та заходу, у майбутньому тиск на ворога посилиться. Такий прогноз озвучив військовий експерт Олександр Мусієнко в ефірі ТСН.

Він зазначив, що противник нічого не може зробити проти сил та коштів, які вживає українська армія. Зокрема, йдеться про реактивну артилерію та безпілотників.

“Там зараз знищується логістична інфраструктура, склади, командні пункти, центри управлінь. Також виключається пересування та підживлення російського угруповання військ, яке знаходиться на правобережній частині Херсонщини”, – розповів експерт.

За словами Мусієнка, ЗСУ показали, що можуть утримувати під вогневим контролем практично весь правий берег Дніпра на Херсонщині.

“Взяття під вогневий контроль усієї логістики та переправ означає, що є потенціал у майбутньому взагалі відрізати російське угруповання військ на правобережній частині Херсонщини”, – вважає Мусієнко.

Він також констатував, що в окупантів у цьому регіоні залишається три варіанти дій:

  • залишатися та протистояти у битві без підтримки та логістичного забезпечення, що є програшним варіантом;
  • відступати;
  • здаватися в полон.

За оцінкою Мусієнка, росіяни, можливо, обрали перший варіант.