Вдова Юлія Навальна заявила, що продовжить справу свого чоловіка. Схоже, Росію чекає новий президент. Дружина загиблого опозиціонера Олексія Навального виходить на велику політичну арену. Але чи може вона стати новим лідером російської опозиції, за яким підуть тисячі прихильників? Думки експертів з цього питання розділені.

«Я не мала бути на цьому місці, я не повинна була записувати це відео… Я буду продовжувати справу Олексія Навального. І далі боротимуся за нашу з вами країну, і я закликаю вас стати поруч зі мною. Розділити не тільки горе і нескінченний біль, який огорнув нас і не відпускає”, — каже Навальна.

Володимир Фесенко стверджує, що Юлію Навальну напевно можуть сприймати в ролі нової опозиціонерки. Зараз це знак поваги. Вона скоріше виконуватиме роль символу, який має об’єднати російську опозицію. Щось на кшталт білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської.

«Юлія Навальна спробує це зробити. Можна побажати їй успіху, але ще раз підкреслю: нинішня російська опозиція роздроблена. Я, скоріше, очікую появи якихось нових опозиційних лідерів», — каже Фесенко.

«Зараз російська опозиція думатиме, як діяти далі. Її уламки відходять у минуле. Але боротьба проти Путіна триватиме і в самій Росії. Тому я більше сподіваюся на нове покоління, яке має, зрештою, висунути нових лідерів. Як Навальний з’явився на початку 2000-х років. Він став новою зіркою російської опозиції, коли старше покоління пішло. До речі, багато хто тоді намагався співпрацювати з Путіним»,- запевняє політичний експерт.

Політичних амбіцій у неї не було, але для свого чоловіка-політика вона була опорою. Принаймні так про неї говорять прихильники Олексія Навального.

Навальна отримала освіту на факультеті міжнародних економічних відносин в Плеханівському інституті в Москві та пройшла стажування один семестр у датській бізнес-школі. Після цього вона працювала в одному з московських банків, а потім у зовнішньоторговельній компанії.