Армія рф обстрілює заздалегідь погоджений маршрут слідування місії МАГАТЕ із Запоріжжя до ЗАЕС. Передова група ООН не може продовжити рух з міркувань безпеки, повідомляє голова Запорізької ОДА Олександр Старух.

Україна продовжує докладати зусиль для організації безпечного доступу міжнародної місії МАГАТЕ до ЗАЕС.

Вимагаємо від рф припинити провокації і надати безперешкодний доступ МАГАТЕ до українського ядерного об’єкта, йдеться у повідомленні.

Головне управління розвідки Міністерства оборони раніше повідомило, що місія Міжнародної агенції з атомної енергії на чолі з головою Рафаелем Гроссі має прибути на Запорізьку атомну електростанцію 1 вересня з метою оцінки ситуації на станції та встановлення постійного представництва.

Тим часом, РосЗМІ розганяють інформацію про висадку “українського десанту” в районі Енергодару.

Зараз же окупанти обстрілюють Енергодар із гелікоптерів, ствольної та реактивної артилерії.

Про це в Телеграмі повідомляє голова Нікопольської РВА Євген Євтушенко.

“В ці хвилини гелікоптери та ствольна і реактивна артилерія армії рф здійснює обстріл міста Енергодар”, – написав він.

За словами Євтушенко, триває масштабна провокація, яка може закінчитись обстрілом прибережних територій Нікопольського району.

Водночас, за словами міського голови Енергодара Дмитра Орлова, внаслідок атаки загинули цивільні люди.

“Самі ж вбивці цивільного населення, які обстрілюють зранку Енергодар з мінометів, автоматів і гатять снарядами, задіяли авіацію (над містом кружляють гелікоптери), вже повідомили про загиблих та поранених внаслідок їхніх обстрілів”, – написав Орлов.