ЗСУ взяли під вогневий контроль всі мости поблизу Херсона й прорвали першу лінію “оборони” російських військ у Херсонській області. Збройні сили можуть звільнити окремі окуповані території Херсонської області, заявив у коментарі ТСН.ua військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

“Для цього уже створені відповідні передумови: взяті під контроль логістична складова – мости через річку Дніпро, – і придушена система протиракетної і протиповітряної оборони супротивника. Плюс, нанесені точкові удари по місцях базування російської авіації на території АР Крим, які використовувалися для прикриття як просування російських військ, так і нанесення ракетно-бомбових ударів по півдню”, – зазначив експерт.

За його словами, наразі ЗСУ використовують тактику країн НАТО поступового звільнення окупованих територій, яка мінімізує втрати особового складу. Вона передбачає створення передумов для звільнення окремого населеного пункту, а опісля – проведення локальної наступальної операції. Таким чином, на території Херсонської області з мінімальними втратами уже звільнені понад 50 населених пунктів

Говорячи про масштаби звільнення окупованих територій, Київ і стратегічні партнери офіційно підтримують вихід ЗСУ на кордони 1991 року, а не лише 24 лютого 2022. Практична реалізація деокупації напряму буде залежати від переоснащення української армії новітніми зразками зброї. Очевидно, що російські окупанти намагаються максимально затягнути цю війну. Вони грають на виснаження, бо знають, що українська економіка поступається російській за обсягами ВВП і золотовалютних резервів. Тож зараз неможливо дати чіткий прогноз часових рамок звільнення усіх окупованих територій. А українцям слід готуватися до затяжного характеру військового протистояння.