Головне управління розвідки Міністерства оборони України, керівником якого є Кирило Буданов, повідомило, що під час виходу з Авдіївки Донецької області деякі військовослужбовці Сил оборони України потрапили в полон до російських сил.

«Цифра невелика, я просто повинен ще раз переглянути цифри», — відповів Буданов на запитання журналістів про кількість українських захисників, які опинилися в полоні в Авдіївці.

За його словами, складений список українських військових, які потрапили в полон до противника.

«Це не тисячі і не сотні», — підкреслив Буданов.

Нагадаємо, що видання New York Times опублікувало матеріал про те, що в Авдіївці на Донеччині до полону потрапило до тисячі українських військових. Проте представник оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Дмитро Лиховій відкинув цю інформацію, назвавши її «російськими наративами».

«У даному випадку NYT поширює російські наративи», — підкреслив він.

Лиховій також зауважив, що дані про полонених ще уточнюються, але точно не йдеться про сотні військових.

«Наразі ми говоримо про «деяку кількість не зв’язалися». Бо з часом окремі військовослужбовці, які спочатку вважалися зниклими, виходять на зв’язок з нашої сторони; вони у лікарнях або приєднуються до своїх підрозділів», — пояснив Лиховій.

Він назвав такі повідомлення частиною «інформаційної агресії», яку Росія застосовує разом із бомбами та снарядами.

«Заяви російської пропаганди про сотні і тисячі полонених — це дезінформація, яка нічим не підтверджена. Або, кажучи прямо, це повна брехня», — заявив представник ОТУ «Таврія».

Також, в коментарі для одного з відомих видань, Лиховій додав, що джерела, на які посилається New York Times, «абсолютно неспроможні, оскільки таких людей немає, і це не факт». Він також уточнив, що до полону до українських військ потрапили також росіяни.