Начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк розповіла, що українські позиції на лівому березі річки Дніпро в Херсонській області залишаються в підкріпленні Сил оборони України, а захисники працюють над розширенням плацдарму.

“Ми зараз не спостерігаємо такої наявності ударних додаткових сил ворога, які могли б критично змінити перебіг подій у нашій зоні відповідальності. Триває ротація особового складу, поповнення підрозділів силами і засобами, оскільки під час кожного штурму наших позицій на лівому березі у ворожих військ є серйозні втрати. Вони потребують їхнього поповнення. У зв’язку з цим відбувається підтягування сил як зі Східного напряму — перерозподіл після подій в Авдіївці — особового складу та засобів вогневого ураження, так і з кримського хабу. Час від часу звідти теж підтягуються сили і резерви, але вони не в тій критичній масі, яка б суттєво змінила стан справ у нашій зоні відповідальності”, — розповіла вона.

Згідно з інформацією Гуменюк, наразі у ворога достатньо сил і засобів для утримання їхніх позицій, а також для укріплення на вже підготовлених рубежах. Вона підкреслила, що російські війська вже під час переходу з правого берега на лівий річки Дніпро готували глибші рубежі оборони, такі як другий і третій рубежі.

“Там, де вони намагалися облаштувати собі і залізобетонні конструкції, і фортифікаційні споруди більш щільної консистенції, щоб протриматися зиму і перечекати складні погодні умови. На цьому етапі не розраховували, вочевидь, на те, що на лівому березі ми матимемо плацдарм, за який їм доведеться постійно боротися, витісняючи нас звідти, бо мають таке завдання, але водночас не мають там успіху”, — каже начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України.

Вона зазначила, що поки що у ворога спостерігається ефект “штопання”.

“Тобто ті дірки, які виробляються нашими силами, вони ще можуть залатати, але водночас наростити зусилля вже в них так швидко й ефективно не виходить. Тому в них і є необхідність поповнювати ресурс, зокрема за рахунок населення тимчасово окупованих територій, що вони й намагаються робити під виглядом прихованої мобілізації, коли, перетворюючи людей на російське громадянство, одразу ж вносять їх у списки потенційного поповнення особового складу”, — пояснила Гуменюк.

Згідно з коментарем речниці, вона прокоментувала дані британської розвідки, що за два роки повномасштабної війни проти України, Росія втратила стільки особового складу та військової техніки, скільки мала на початку вторгнення.

“Підсумки, де найбільше втрат у росармії превалюватимуть на Східному фронті, оскільки там більше сухопутних боїв, безпосереднього зіткнення. У нашій зоні відповідальності, операційній зоні, дуже важливе значення має відстань, у зв’язку з цим втрати обчислюються зовсім іншими цифрами. Навіть за тим, наскільки ефективно і швидко можна їх дорозвідувати й уточнити, зрозуміти, прорахувати. Лінія фронту, що проходить по Дніпру, ускладнює цей процес. І доти, доки у нас буде цей природний бар’єр, що розділяє, ці дані будуть серйозно не уточненими, дуже приблизними. Щойно ми зможемо перейти на лівий берег уже з повноцінним просуванням, тоді ці дані, найімовірніше, вирівняються”, — сказала вона.

Тобто, уточнила Гуменюк, втрати російської армії на Східному фронті і на південному напрямку, очевидно, будуть приблизно однаковими. Тому що тоді війна перейде саме в сухопутний режим, коли протистоятимуть сили проти сил на суходолі.