За тиждень, з 18 по 25 лютого, Сили оборони України знищили приблизно 7390 осіб особового складу військ Російської Федерації, а також 1154 одиниці озброєння та військової техніки окупантів. Про це повідомив командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

«Суттєвих втрат зазнали озброєння та військова техніка російських військ», — зазначив він.

Зокрема, за його словами, за тиждень українські захисники знищили ворожих 55 танків, 243 бойових броньованих машини, 272 артилерійських системи, 15 РСЗВ, 10 установок ППО, 275 одиниць автотехніки, 38 одиниць спецтехніки.

«Окрім цього, нашими захисниками знищено 5 літаків, 9 крилатих ракет та 232 БпЛА», — додав командувач Сухопутних військ.

У звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) вказується, що кількість загиблих росіян в Україні розпочала значно зростати в жовтні 2023 року. Однак російські війська продовжують наступальні операції в Україні, незважаючи на важкі втрати.

До прикладу, лише за чотири місяці активної фази Авдіївської оборонної операції (з 10 жовтня 2023 року до 17 лютого 2024) року на Авдіївському напрямку загальні втрати російських військ склали: особового складу – 47 186 осіб, танки – 364, артилерійські системи – 248, бойові бронемашини – 748, літаки – 5.

При цьому, представник оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Дмитро Лиховій заявляв, що згідно з оцінками українського командування, при захопленні Авдіївки втрати росіян склали 47 тисяч, з них — щонайменше 17 тисяч загиблими.

Російські ЗМІ проаналізували дані відомостей РФ, які фіксують смерті своїх громадян, і виявили, що з лютого 2022 року по грудень 2023 року на війні загинуло від 66 000 до 88 000 російських військовослужбовців.

Зазначається, що кількість загиблих російських військових в Україні почала неухильно зростати після початку локальних російських наступальних операцій на сході України в жовтні 2023 року, а з середини 2023 року більшість загиблих складали російські добровольці.

За оцінками американської розвідки за грудень 2023 року, російські війська втратили з початку повномасштабного вторгнення 315 000 осіб. Аналітики ISW стверджують, що оцінка російських ЗМІ узгоджується з американською оцінкою, виходячи зі стандартного співвідношення поранених до вбитих для російських військ в Україні – три до одного.

Проте російські війська наразі підтримують наступальні операції в Україні, попри важкі втрати.

«Росія генерує нові сили приблизно зі швидкістю, еквівалентною поточним російським втратам, що дозволяє російським військам постійно посилювати підрозділи і регулярно проводити ротацію на оперативному рівні», – йдеться у звіті.

До того ж, аналітики зазначають, що наразі неясно, чи зможе Росія чи зможе підтримувати наступальні операції в такий самий спосіб на більш високому оперативному рівні зі ще більшими втратами.

Раніше президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю американському телеканалу Fox News заявляв, що втрати окупаційної російської армії на війні в Україні щонайменше уп’ятеро більші, ніж втрати українських захисників.

«Як відомо, вбито десятки тисяч людей, також велику кількість людей депортовано. Якщо порівнювати кількість загиблих військових, то росія втрачає п’ять солдатів на кожного вбитого українського захисника», – сказав Зеленський.

Президент підкреслив, що ця статистика є лише приблизною і зазначив, що, за оцінками Міністерства оборони України, росіяни втратили вже понад 400 тисяч солдатів.