Євробачення-2023 пройде в Україні – упевнений міністр культури Олександр Ткаченко. 

 

Про це він заявив в ефірі національного телемарафону.

“Україна вже двічі проводила Євробачення, і завжди була ця дискусія (щодо місця проведення – ред.). Я думаю, що не оминути нам її і зараз. Але нам важливо зосередитися на тому, що, по-перше, сам конкурс буде в Україні. Тому що хтось уже починає говорити: “А давайте шукати запасні майданчики”. ні, це сто відсотків!”, – запевнив міністр.

“Де саме – у відбудованому Маріуполі чи в якомусь іншому місці, колеги будуть радитися, тому що суспільство у нас толерантне”, – зауважив Ткаченко.

Міністр також додав, що в Італії міста змагалися за право проводити Євробачення цього року. 

“Я думаю, що це питання найближчим часом також будемо обговорювати”, – зазначив він. 

Нагадаємо, 14-го травня у фіналі Євробачення переможці від України, учасники гурту Kalush Orchestra попри побоювання дискваліфікації закликали Європу і світ допомогти врятувати Маріуполь та “Азовсталь”.

В ефірі телемарафону “Єдині новини” директор гурту Микола Кучерявий розказав, що саме їм не дозволили показати під час виступу, та як європейці відреагували на промову про “Азовсталь”.

“Звісно, коли ми думали над промовою та над своїм меседжем, які мали говорити в Турині, ми думали сказати щось більш лайтове. Але ситуація в Україні вкрай непроста. Не використати Євробачення як майданчик, щоб нагадати всьому світові про війну в Україні ми не мали права”, – зазначив він.

За словами Кучерявого, організатори заходу кілька разів змінювали номер Kalush Orchestra через політичний меседж.

“У нас забрали протитанкові їжаки, аплікацію, як летіло ніби тіло душі. Сказали, що це політика”, – розказав директор гурту.

Після заяви гурту зі сцени про Маріуполь та “Азовсталь” Європейська мовна спілка (EBU) зателефонувала до голови української делегації.

“EBU поцікавилася, що саме ми сказали зі сцени і який саме меседж ми бачимо. Ми сказали, що не закликаємо до насильства, а закликаємо до допомоги. І тому Європа пішла нам назустріч і не дискваліфікувала”, – повідомив Микола Кучерявий.