У вівторок, 17 травня, у Києві проходить церемонія прощання з першим президентом України Леонідом Кравчуком.

Прощаються з президентом в українському будинку, розташованому на Європейській площі у центрі столиці.

На центральному вході тіло першого президента України зустрічали мер Києва Віталій Кличко, міністр культури Олександр Ткаченко, Олександр Мороз та брати Григорій та Ігор Суркіси.

Прощання розпочалося об 11:00. Труну з тілом першого президента України привезли у присутності почесного караулу.

Пізніше вшанувати пам’ять Леоніда Кравчука приходили міністр оборони Олексій Резніков, чинний президент України Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська.

Також попрощатися з першим президентом України прибули другий, третій та п’ятий президенти: Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Петро Порошенко.

На церемонії другий президент України Леонід Кучма висловився в пам’ять про Кравчука:

“Ви самі бачите скільки людей прийшло сказати добре слово. Роль Леоніда Макаровича переоцінити неможливо. Ми з ним багато років працювали і завжди у нас були добрі стосунки. Світла пам’ять йому.

Я майже рік стежив за його здоров’ям. Він має величезну силу волі, він хотів жити і працювати.”, – поділився коментарем Кучма.

На вході до “Українського дому” розмістили плакати із цитатами Леоніда Кравчука. Також повісили плакат із фотографією, де зафіксовано момент присяги першого президента.

Після церемонії прощання відбудеться похорон на Байковому цвинтарі. Першого президента буде поховано поряд з могилами мера Києва Олександра Омельченка, який нещодавно помер, і ексдепутата Юхима Звягільського.

Нагадаємо, перший президент незалежної України помер 10 травня у віці 88 років. Причиною смерті стала тривала хвороба Леоніда Кравчука.