Видання The New York Times повідомляє, що Кирило Буданов, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, був частиною елітного підрозділу «Загін 2245», який готував Центральне розвідувальне управління США.

Згідно з інформацією видання, Буданов був одним з офіцерів підрозділу, що проводив захоплення російських безпілотників і засобів зв’язку. Це робилося з метою передати техніку ЦРУ для подальшого перепрофілювання та зламу шифрувальних систем.

«Генерал Буданов був висхідною зіркою в підрозділі 2245. Він був відомий сміливими операціями в тилу ворога і мав глибокі зв’язки з ЦРУ. Агентство підготувало його, а також зробило екстраординарний крок, відправивши на реабілітацію до Національного військово-медичного центру Волтера Ріда в Меріленді після того, як він отримав поранення правої руки під час боїв на Донбасі», – йдеться у статті.

У публікації зазначено, що під час однієї з операцій, переодягнений у російську військову форму, Буданов провів спецпризначенців через вузьку затоку на надувних катерах, висадившись вночі на окупованому півострові Крим. На них чекав елітний російський спецназ. Українці відповіли на напад, ліквідувавши кількох ворожих бійців, включаючи сина генерала. Після цього українські спецпризначенці відступили до берегової лінії, занурилися в море та годинами пливли до території, що контролюється Україною.

«Це була катастрофа. У публічному зверненні президент Путін звинуватив українців у підготовці теракту та пообіцяв помститися за загибель російських бойовиків», – зазначається в публікації.

Автори зазначають, що партнерство ЦРУ з українцями було настільки успішним, що спецслужба виявила бажання повторити його з іншими європейськими спецслужбами, орієнтованими на протидію Росії.