Сполучені Штати та Україна мають намір відновити роботу Комісії зі стратегічного партнерства. Вона не збиралася упродовж трьох років.

Про це повідомляє прес-служба Білого дому.

«Перш за все, щоб закріпити високий статус нашого стратегічного партнерства, США і Україна оголосять про відновлення роботи Комісії зі стратегічного партнерства», – йдеться у повідомленні.

Крім того, очікується, що цієї осені відбудеться зустріч між держсекретарем США Ентоні Блінкеном та міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

«На цій зустрічі ми очікуємо, що вони затвердять нову хартію між нашими країнами, в якій будуть викладені параметри того, як ми можемо тісно співпрацювати для вирішення проблем 21 століття», – йдеться у повідомленні.

Комісія стратегічного партнерства Україна – США – форум для обговорення співпраці та розвитку відносин між двома державами.

Статут Комісії був написаний у 2008 році. У грудні 2009 року відбулося інавгураційне засідання, яке очолили тодішній міністр закордонних справ України Петро Порошенко і держсекретар США Гілларі Клінтон. Опісля відбулося ще два засідання за участю Клінтон і вже нового глави МЗС Костянтина Грищенка.

У 2013 році, під час президентства Віктора Януковича, робота Комісії була призупинена через нездатність офіційного Києва продемонструвати обіцяний прогрес у реформі прокуратури. В часи президентства Барака Обами і Дональда Трампа, Вашингтон не приділяв уваги роботі Комісії й обмежувався контактами найвищого рівня.

У листопаді 2018 року президент України Петро Порошенко і держсекретар США Рекс Тіллерсон, домовилися відновити роботу Комісії. Тоді ж відбулося її перше реанімоване засідання. Сторони зазначили, що у рамках Комісії будуть сформовані кілька груп, де обговорюватимуться подальші реформи. Відтоді Комісія не проводила засідань.

Нагадаємо, 31 серпня президент Володимир Зеленський прибув з офіційним візитом до США.

1 вересня Зеленський має зустрітися з президентом США Джо Байденом. Зустріч планувалася 31 серпня, але згодом її відтермінували.

Під час візиту глави держави до США, будуть обговорюватися три блоки питань: політичний, економічний та безпековий.