Нічна атака на Кримський міст була спецоперацією Військово-морських сил ЗСУ та Служби безпеки України. Про це РБК-Україна повідомили джерела в СБУ.

Як розповіли виданню джерела в Службі безпеки, до нічного підриву Кримського мосту причетна СБУ та Військово-морські сили України.

На відео ви можете побачити ступінь ушкодження кримського мосту.

“Міст атакували з допомогою надводних дронів. Дійти до мосту було складно, але зрештою це вдалося зробити”, – повідомило джерело.

Додамо, раніше голова СБУ Василь Малюк заявляв, що міст є цілком законною ціллю для України і обіцяв розповісти деталі унікальних спецоперацій після перемоги.

Нинішня ситуація на Кримському мосту може стати ще одним аргументом, використаним російською стороною, у контексті зернової угоди, заявила в одному з ефірів керівниця пресцентру Сил оборони Півдня ЗСУ Наталія Гуменюк.

«Ажіотаж продовжується. Їм неспокійно, їм тривожно. Те, що ми попереджали, що виїжджати треба з Криму тим, хто понаїхали вже давно, – треба було дослухатися наших рекомендацій. Перевантажили, напевне, перевантажили свій міст. Те, що зараз вони настільки активно педалюють цю тему, може свідчити про те, що це може бути використано як ще один аргумент щодо зернової угоди. Багатьом фахівцям це в принципі очевидно», – заявила Гуменюк.

За її словами, вірити повідомленням російських ЗМІ не можна. Гуменюк стверджує, що останнім часом окупаційна влада посилено охороняла міст.

«Ми можемо сказати про безпрецедентні заходи безпеки, які вживали росіяни задовго до – пам’ятаємо ці черги на пункті контролю щодо в’їзду на міст, активізацію флоту навколо того району моря і постійне перебування корабельного угруповання там, і в тому числі, навіть збоку Азовського моря, якщо згадати наші зведення за минулі три доби. Нетипова активність кораблів в районі Азовського моря. Вони якраз перебували з того боку мосту для того, щоб викривати надводну обстановку. Вони максимально зосереджували свої зусилля по всілякій охороні цього об’єкта», – додала Наталія Гуменюк.