Підтримка населенням США допомоги Україні дещо зменшилася, але все ще половина американців продовжують підтримувати постачання зброї Україні.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Школою публічної політики Гарріса Чиказького університету та NORC.

Опитування показало, що половина американців підтримують постачання Пентагоном зброї Україні для її захисту від російських військ. Цей рівень не змінився з початку року. У травні минулого року постачання зброї підтримували 60%.

Зараз близько чверті американців виступають проти продовження військової підтримки, яка наразі перевищила 37 мільярдів доларів.

Згідно з опитуванням, проведеним минулого місяця, переважна більшість як демократів, так і республіканців вважають, що напад Росії на Україну був невиправданим.

Що стосується конкретних видів підтримки України з боку США, то підтримка населенням санкцій США проти Росії зазнала найбільш значного падіння: з 71% рік тому до 58% цієї весни, хоча це все ще більшість.

Зниження підтримки санкцій може відображати стурбованість людей тим, що зусилля з економічної ізоляції Росії сприяли зростанню інфляції, вважають аналітики.

В цілому, результати опитування показують, що побоювання американських політиків щодо значної матеріальної допомоги Україні ще не виправдалися: що громадська підтримка впаде, якщо війна затягнеться, і що значна допомога Україні стане питанням, яке розділить демократів і республіканців.

Переважна більшість дорослого населення США вважає, що Росія вчинила воєнні злочини під час війни, в тому числі 54% вважають, що Росія є єдиною стороною, яка це зробила.

Люди старшого віку більш схильні розглядати російське вторгнення як невиправдану спробу повалення українського уряду – 79% серед людей 45 років і старше, порівняно з 59% серед тих, кому 44 роки і молодше.

Також, загалом 62% вважають Росію ворогом – або головним ворогом – Сполучених Штатів. А 48% дуже стурбовані впливом Росії в усьому світі. Водночас 50% кажуть, що вони позитивно ставляться до російського народу, порівняно з 17%, які мають несприятливу думку.

Та, лише 8% американців позитивно ставляться до Путіна.

Варто додати, що державний департамент США схвалив можливий продаж уряду України системи ППО NASAMS та супутнього обладнання орієнтовною вартістю 285 млн доларів США.

Про це йдеться у повідомленні Агентства оборонного співробітництва США.

Уряд України звернувся з проханням придбати систему NASAMS, яка включає в себе: один радар AN/MPQ-64F1 Sentinel Radar. Також вона включає Центр розподілу вогню; пускові установки, засоби захищеного зв’язку, GPS-приймачі, завантажувачі кодів і комплекти кабелів; набори інструментів; випробувальне обладнання; допоміжне обладнання; тягачі; генератори; технічна документація; запасні частини; технічна підтримка уряду США і підрядника; та інші пов’язані з цим елементи матеріально-технічного забезпечення і супроводу програми. Загальна оціночна вартість становить 285 мільйонів доларів США.

“Запропонований продаж сприятиме досягненню зовнішньополітичних цілей та цілей національної безпеки Сполучених Штатів шляхом посилення безпеки країни-партнера, яка є рушієм політичної стабільності та економічного прогресу в Європі” – йдеться у повідомленні.

Україна має нагальну потребу в посиленні своїх можливостей для захисту від російських ракетних ударів та авіації. Придбання та ефективне розгортання цього потенціалу посилить здатність України захищати свій народ і захищати критично важливу національну інфраструктуру.

Повідомляється, що основним підрядником стане компанія Raytheon Missiles and Defense.