Стало відомо, які напрямки для російських окупантів є пріоритетними та де вони можуть наступати.

Про це розповів військовий аналітик, ветеран АТО Євген Дикий.

«Для них пріоритетні всі напрямки, вони їх всі прощупують і далі посилюють тиск там, де відчувають, що можуть більшого досягнути. Тобто, це не варіант, коли вони будуть бити по якомусь одному напрямку, бо їм так сказали, а тим часом у нас там залізо-бетонна оборона, і тим часом вони послаблять тиск на інших ділянках. В них таке бувало. Бахмут, Авдіївка — це були політичні історії, коли було саме сказано взяти саме ці населені пункти, і туди перекидали резерви. Зараз так не виглядає. Зараз виглядає так, що їхнім генералам дали певну свободу, і це для нас погано, тому що вони можуть відносно гнучко визначати, куди кого перекидати і де сильніше тиснути», — заявив експерт.

На його думку, найближчим часом противник намагатиметься найбільше наступати в Донецькій області.

«На сьогоднішній день найбільші в них успіхи, і, відповідно вони намагаються їх розвивати, і, думаю, розвиватимуть найближчим часом — на Донецькому напрямку, де вони просуваються. Це так би мовити, поставдіївський напрямок. Вони залишили за спиною Авдіївку, використовують тепер її як свій опорний пункт», — сказав він.

Водночас, за словами Дикого, на Бахмутському напрямку ситуація трохи протилежна.

«Там навпаки, їх дратує, що ми досі тримаємо Часів Яр, який як і Авдіївка розташований на пануючих висотах. І там навпаки, умовно кажучи, згори ми їх весь час розстрілюємо. На даний час у них найсильніший тиск на поставдіївському напрямку і в напрямку на Часів Яр. Дуже важка ситуація в Новомихайлівці. Тобто найважчі бої зараз відбуваються в межах Донецької області», — зауважив експерт.

За межами Донеччини, як заявив Дикий, найжорсткіші бої ведуться в Роботиному на Запоріжжі.

«В зв’язку з цим, ослаб їх тиск на Слобожанському напрямку. Не можна сказати, що вони зовсім не намагаються там наступати. Але якщо на Донеччині вони реально наступають, то на Слобожанщині, я б сказав, намагаються наступати. У них стратегія, яка час від часу дає їм якісь результати, це намагатися весь час створювати загрози оточення. Коли вони атакують в лоб, а вони це роблять дуже часто, це зазвичай для них закінчується великим втратами», — вважає експерт.

Варто підкреслити, що для того, щоб захопити велике місто в Україні, окупантам потрібно 1 млн осіб.

Таку думку висловив генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун.

«У Росії великі безповоротні втрати на війні в Україні. Є ще супутні втрати. Загалом це становить близько 1 тис. осіб на день і 30 тис. на місяць. Зараз ми чуємо про те, що у РФ планують мобілізувати сотні тисяч людей. Щоб мобілізувати 300 тис. осіб, потрібно хоча б 50 тис. на місяць. Я думаю, у них вийде мобілізувати таку кількість людей, тому що Міноборони готувалося ще до псевдовиборів. І ми говорили про те, що активна фаза почнеться після 1 квітня. Варто зазначити, що мобілізація в Росії офіційно не припинялася. І мобілізаційний потенціал у РФ досить великий», — вважає він.

Експрт підкреслює, що росія може набрати людей по невеликих містечках і селищах, але їх же потрібно якось одягнути та чимось годувати.

«Поповнювати запаси людей простіше, ніж забезпечувати їхню військову діяльність. Для того, щоб з нуля створювати цілі підрозділи, потрібно десь брати техніку і командний склад. Я завжди дивуюся, коли росіяни починають розповідати про те, що вони підуть на Київ або будуть оточувати Харків. Для забезпечення повноцінної операції із захоплення великого міста в Україні російській армії треба близько 1 млн солдатів. Потрібне величезне угруповання», — підсумував він.