Німеччина готова допомагати Україні з початком переговорів про вступ в ЄС.

Про це розповів посол України в Німеччині Олексій Макеєв.

Він пояснив, що в питанні членства України в ЄС Німеччина виходить із власної зацікавленості.

За словами Макеєва, він намагається “переконувати, що німці не повинні ставитися до розширення ЄС як до чогось дуже обтяжливого”.

Дипломат сказав, що тепер представники Берліна стали звертатися до української сторони з пропозиціями допомоги у виконанні певних пунктів рекомендацій. Вони готові збиратися з партнерами, щоб спрямувати Київ у питанні реформ.

“Більше того, ми зараз із німцями домовилися, і вони будуть надавати системну допомогу нашим урядовцям у підготовці переговорного процесу, розповідати про те, як вести переговори. Це величезна частина роботи, що затягнеться на роки. Тобто ось така допомога — “як вести переговори для вступу в ЄС” — абсолютно системна і предметна, теж німцями буде надаватися, оскільки все більше і більше їх виходять із власної зацікавленості в цьому”, – зазначив Макеєв.

Він додав, що влада ФРН дуже позитивно ставиться до майбутнього України в Європейському Союзі та продовжує спостерігати за прогресом у виконанні відповідних критеріїв Єврокомісії.

Нагадаємо, що Єврокомісія у червні оприлюднить попередню оцінку щодо прогресу України у реформах, необхідних для відкриття переговорів про членство у ЄС.