Президент Росії Володимир Путін 27 січня оскандалився під час відвідування Піскарьовського меморіального кладовища в Санкт-Петербурзі.

З'явившись на цвинтарі, де проходили заходи до 75-річчя зняття блокади Ленінграда, Путін почав вітати присутніх людей "зі святом", чим викликав хвилю обурення, пише "Обозреватель".

Журналіст кремлівського пулу Дмитро Смірнов розмістив у Twitter відео, яке інтернет користувачі охрестили "святом на кладовищі":

"Кладовище – не місце для шоу …"

"…До 75-річчя від дня закінчення блокади Ленінграда Путін подарував росіянам святковий парад. А Німеччина виділила € 12 млн на допомогу блокадникам і ветеранам тієї війни. Ось різниця. Путін влаштував собі особисте свято, привід, щоб вилізти під камери".

"Щось у мене слух ріже від слів зі святом… Кладовище, жертви і свято… З глузду з'їхав чи що… Господи прости…"

"Раби прийшли подякувати за приниження. Мерзенне видовище".

"Кому війна, а кому свято на Піскаревському кладовищі".

"Свято – День звільнення від блокади, а на Піскаревському – День поминання загиблих за часів блокади".

"Автор нової блокади на зустрічі з шанувальниками".

"Пам'ятаю, якийсь телеканал 22 червня вітав усіх зі святом початку вітчизняної війни. Так чому тут дивуватися".

Як відомо, блокада Ленінграда була знята 27 січня 1944 року. Вона тривала 872 дні, за цей час від голоду і холоду загинули сотні тисяч людей. Точну кількість жертв блокади історики не можуть назвати досі.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Зазначимо, що згідно з результатами соціологічного опитування, у Росії рейтинг довіри до Путіна опустився до 33,4% – історичного мінімуму.

Про це свідчать дані державного Всеросійського центру вивчення громадської думки.

За даними соціологів, наприкінці грудня Путіну довіряли 36,5% населення, проте в новому році рейтинг впав ще більше ніж на 3%. Однак він як і раніше займає перше місце по довірі серед політиків.

Друге місце по довірі росіян за собою зберіг міністр оборони Сергій Шойгу, котрого називають найвірогіднішим претендентом на президентське крісло у тому випадку, якщо щось трапиться з Путіним. Однак і його рейтинг також впав з 16% в грудні до 13,7% в січні.