Росіяни можуть розглядати різні сценарії для свого майбутнього в Україні. Не виключено навіть, що вони можуть розпочати наступ зі сторони Придністров’я для того, щоб відтягнути значну кількість українських військ з інших ділянок фронту.

Про це заявив військовий експерт, полковник запасу СБУ Михайло Притула в інтерв’ю для одного з видань.

Окупанти можуть розглядати різні напрямки для майбутніх наступів, можливо, вони вивчають різні сценарії.

«Умовно кажучи, наступальні дії можливі в напрямку Харкова, Києва (з півдня Білорусі), Житомира, Коростеня та Крижополя. Також ймовірним напрямком може стати і Придністров’я, яке було позначено на знаменитій карті Буданова, яку він оприлюднив у листопаді 2021 році. Під час повномасштабної війни цей напрямок задіяний не був», – розповів полковник запасу.

«Вони можуть спробувати піти у наступ, наприклад, на сході або на півночі на ділянках, де є залізниця. Щоб отримати зручне місце для розгортання великого плацдарму», – додав Притула.

Для організації наступальної операції Росії потрібно принаймні два тижні. Проте для цього необхідна спільна дія державного механізму, але в росіян вже давно відсутні одностайні дії.

Варто зазначити, якщо ми отримаємо швидку підтримку від США, українські війська матимуть можливість зупинити наступ російських окупантів.

Експерти Інституту вивчення війни (ISW) висловили таку думку.

Там згадали заяву голови комітету з розвідки Сенату США Марка Ворнера від 21 квітня. Він повідомив, що американська військова допомога для України, у тому числі ракети ATACMS, може бути доставлена до кінця наступного тижня. Це можливо за умови, що Сенат схвалить законопроєкт про додаткові видатки 23 квітня, а президент США Джо Байден підпише його до 24 квітня.

Напередодні президент України Володимир Зеленський зазначив, що швидке надходження американської військової допомоги може допомогти Силам оборони стабілізувати лінію фронту та взяти ініціативу під контроль.

Водночас аналітики ISW прогнозують, що українські війська можуть стати перед додатковими труднощами у найближчі тижні, чекаючи на безпекову допомогу від США, яка допоможе стабілізувати фронт. Але, ймовірно, ЗСУ зможуть зупинити поточний наступ російських військ за умови оперативного отримання нової американської допомоги.

Також російські окупанти будуть намагатися використати «вікно можливостей» на фронті до кінця травня та посилити наступальні операції.

В ефірі одного з телеканалів свою думку висловив військовий експерт, співголова Громадської організації «Права Справа» Дмитро Снєгирьов.

Одним з головних напрямків наступу російських сил стане Донеччина, оскільки раніше сам російський лідер Путін підписав указ про включення «ЛДНР» до складу РФ.

«Відповідно, якщо станом на 20-те квітня 2024 року Збройні Сили України контролюють приблизно 45%, а за іншими оцінками 50% території Донецької області, то це в першу чергу, особиста поразка російського диктатора, як військова, так і політична, інформаційна — невиконання першого етапу так званої «СВО»», — заявив Снєгирьов.

Він пояснив, що основні зусилля російських загарбників будуть спрямовані на зміцнення позицій на полях боїв найближчим часом.

«Давайте поставимо себе на місце росіян. До кінця травня запрацює снарядна ініціатива Чехії і країн ЄС. Також Україна отримає військово-технічну допомогу з боку США. Як ви вважаєте, на цьому тлі росіянам є сенс починати черговий наступ, якщо цей ще не закінчився? На моє переконання, мовиться про те, що росіяни як раз намагаються використати це так зване «вікно можливостей» до кінця травня. Йдеться про штурм Часового Яру і подальшого просування до адміністративних кордонів Донецької області, якщо їм вдасться захопити Часів Яр. Саме це в їхніх планах до кінця травня», — пояснив Снєгирьов.