Третій президент України Віктор Ющенко заявив, що в підтримці України настрої європейського політикуму радикально змінилися і продовжують змінюватися. Так Україна вже цього року отримає західні винищувачі F-16, які мають трохи розвантажити нашу протиповітряну оборону. Ці літаки мають велику зону патрулювання та зможуть легше бачити мету.

Не секрет, що на Заході мало хто використовує наземні ЗРК. Головний тягар протиповітряної оборони лежить саме на літаках.

«Якщо ми говоримо про відбиття атак крилатих ракет і «Шахедів», то саме літаки працюють проти аеродинамічних цілей. Тому наземна протиповітряна оборона в країнах Європи та США малорозвинена. Тому тих же Patriot у США лише 60 одиниць», — розповів військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков.

Винищувач є мобільним засобом протиповітряної оборони, який ефективно бореться з крилатими ракетами та дронами. Наприклад, зараз окупанти запускають крилаті ракети складними маршрутами, щоб обійти ППО.

«Ці маневри лише збільшують час на знищення ракет. Винищувачам природно легше знищити крилату ракету, ніж зенітно-ракетному комплексу, адже ЗРК працює на певній дальності, у разі крилатих ракет — це максимум до 50 кілометрів», — зазначив військовий експерт.

Винищувач має величезну зону патрулювання, що досить легко заходить на ціль і знищує її. До того ж, він мобільний і не прив’язаний до певного району. Звісно, ЗРК також потрібні, ними мають бути прикриті важливі об’єкти.

«Але винищувач за своєю ефективністю відбиття атак, не порівняти з самими зенітно-ракетними комплексами», — зазначив Олег Катков.

Зазначимо, що у Повітряних силах повідомили, що навіть дві ескадрильї літаків можуть змінити ситуацію. Йдеться про 18 F-16. Але Україна потребує повного оновлення авіаційного парку, тому щонайменше потрібно 150 повітряних суден. Основою мають бути F-16, а з ними і шведські Gripen.