На початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року російська армія захопила частину території Київської області. Військовий Володимир Коротя, відомий своїм псевдонімом «Повстанець», розповів, що в деяких районах довелося вести важкі бої у повному оточенні, щоб визволити область від окупантів. Саме він очолив оборону Ірпеня. Крім того, військовий зібрав навколо себе добровольців, які активно долучилися до опору російським військам у Київській області.

Коротя наголосив, що військові почали планувати штурмові й наступальні дії, а також переходити від оборони до нав’язування свого бою противнику. Спочатку військові діяли за так званою англійською системою розвідки.

Це коли ми вибудовуємо свої бойові порядки у зручному для нас місці, попри кількість і перевагу ворога, для того, щоб максимально затягнути його в вогневий мішок і надати максимального ураження. То приблизно з 1 березня ми починаємо переходити до планування штурмових наступальних дій, – зазначив «Повстанець».

Так, головним завданням наших захисників було перекрити логістичні шляхи ворога. Вже 3 березня о 7:00 військові вирушили в напрямку Бучі з метою повного визволення цього населеного пункту від ворожої окупації.

“Виглядало це приблизно наступним чином. Друзі мої з ТРО «Азов» зателефонували мені й спитали, скільки я готовий дати людей. Я кажу 70. Вони кажуть «окей», завтра о восьмій ранку до тебе прибуває так само наших 70 людей. Приймайте загальну оборону, починайте організовувати штурмові дії», – розповів військовий.

За словами «Повстанця», в усій цій операції також взяли участь Головне управління розвідки, яке забезпечило загальну агентурну мережу, систему спостереження та надали приблизно 20-30 своїх військовослужбовців. Крім того, за словами Коротя, в бойових діях також брали участь десантники 80-ї бригади, що внесли свій внесок до операції із загальною чисельністю приблизно 50 осіб.