Лукашенко поступово відсторонюється від політики Кремля і намагається набути собі нових союзників.

Так, самопроголошений президент Білорусі запевнив Володимира Зеленського, що в жодному разі він не буде вступати у війну проти України.

На сьогодні відсутні будь-які ознаки потенційного вторгнення російської армії до української столиці Києва.

Цю думку висловив Кирило Буданов, керівник Головного управління розвідки, у своєму інтерв’ю BBC. За словами Буданова, наразі підготовка Росії до можливого повторного наступу на Київ не зазнала змін.

«Станом на зараз загрози — абсолютно немає», — заявив він.

Під час розмови журналістка ВВС згадала слова директора ЦРУ Вільяма Бернса про те, що під час своєї поїздки до Києва напередодні вторгнення Росії передавав інформацію про плани РФ. Зокрема, щодо висадки десанту в Гостомелі. Бернс заявив, що тоді президент Володимир Зеленський вважав цю інформацію бездоказовою і не вірив у це.

Буданов зазначив, що українське ГУР мало цю інформацію. Втім, головний військовий розвідник коментувати слова Бернса відмовився.

«Я дуже поважаю пана Бернса. Особисто його знаю і пишаюсь цим знайомством. Думаю, що це не було б коректно публічно коментувати його вислови. Так само, я думаю, що він не погодився б зробити те саме, якби ви його запитали про мене. Він свою позицію висловив. Ви можете її сприймати чи не сприймати. Це ваша особиста справа», — наголосив Буданов.

Та все ж Буданов прогнозує, що у середині травня – на початку червня на Україну чекає важка ситуація, але без катастрофічних наслідків.

«Нас чекає досить важка, за нашою оцінкою, ситуація найближчим часом. Але вона не катастрофічна, це теж треба розуміти. Армагеддон не відбудеться, як багато хто зараз починає казати. Але проблеми з середини травня будуть», — розповів він.

Нагадаємо, тим часом президент Володимир Зеленський назвав місто, яке Росія хоче захопити до 9 травня. Йдеться про Часів Яр на Донеччині.

«Росія хоче до 1 червня мобілізувати 300 тисяч бійців. Ми до цього готуємось. До 9 травня Росія розраховує на сході України зайняти Часів Яр… Я розраховую, що ми вистоїмо, що надійде зброя вчасно, і ми зможемо відбити ворога, а потім розбити плани РФ щодо повномасштабних контрнаступальних дій в червні», — наголосив президент.

Зеленський зауважив, що військовим наразі не вистачає техніки та артилерійських снарядів, щоб відбивати російські атаки біля Часового Яру.

«Я нещодавно був в регіоні, говорив з бійцями. Бійцями не вистачає техніки, щоб боротися з російськими дронами-розвідниками, які коригують артилерійський вогонь Росії, а також не вистачає артилерійських снарядів», — повідомив президент.

Глава держави заявив, що Україна готується до можливого російського наступу та чекаю відповідну допомогу від Сполучених Штатів. З його слів, якщо американці вчасно передадуть зброю, то ЗСУ зможуть розбити плани окупантів щодо літнього наступу.

Більше того, голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко вважає, що наступні цілі армії РФ після окупації Часового Яру — це Краматорськ, Слов’янськ та Костянтинівка. Окупанти прагнуть йти далі, аби вийти на адмінкордони Донецької області.

«Ворог з флангів, особливо в районі Іванівського, Андріївки, Кліщіївки дуже намагається перехопити ініціативу. Це пов’язано з Часовим Яром. Ворог намагається відсунути наші війська на тому напрямку, де ми свого часу звільнили територію. Наступаючи на Часів Яр, для ворога вкрай важливо зробити плацдарм для наступу як по флангах, так і в лоб», — наголосив експерт.

Після захоплення Часового Яру окупанти прагнуть йти далі, аби вийти на адмінкордони Донецької області. Зокрема, росіяни хочуть рухатись у північному напрямку — в район Краматорська та Андрушківки, а на південному напрямку — до Вугледара, Курахового і Покровська.