Після накопичення нових запасів артилерійських снарядів і авіабомб, російське командування кілька днів тому розпочало нову хвилю наступу на Авдіївку. Варто зазначити, що між цими хвилями спроби росіян наступати не припиняються, лишень мають дещо менший масштаб. Нова, третя хвиля наступу очікувалася ще після розгрому другої хвилі наприкінці жовтня, але вона не починалася.

Таку думку висловив один із публіцистів для ЗМІ.

Експерт зауважив, що для посилення були перекинуті деякі полки мобілізованих з Центрального округу, 90 танкова дивізія, а також окремі стрілецькі батальйони 1 АК, які раніше стояли в резерві і до боїв на першій лінії не залучалися.

«Не дивно, що це полки і стрілецькі батальйони російських і донецьких мобілізованих, які не мають бойового досвіду, важкої зброї та адекватної військової підготовки, відразу зазнали тяжких втрат і були розгромлені. Спосіб постановки бойових завдань не змінився: російським солдатам кажуть зайняти нібито порожні позиції або замінити інших росіян, обіцяючи, що їх там зустрінуть, а на ділі там, куди їм кажуть прийти, виявляється підготовлена оборона ЗСУ», — йдеться в повідомленні.

В той же час, варто зауважити, що порівняно з попередніми двома хвилями, тактика окупантів зазнала деяких змін.

«Росіяни продовжують намагатися пробити оборону на північному фланзі, періодично заскакуючи до Степового або підбираючись до паркану АКХЗ. Однак, на південному фланзі росіяни припинили безнадійні спроби просування у бік Сєверного та Тоненького. Однак росіяни намагаються просуватися в районі промзони, штурмуючи українські укріплення в лоб. Ворожі пропагандисти останні 2-3 дні на своїх ресурсах рапортують про повне захоплення промки, що є не більше ніж заявами російської пропаганди, які не відповідають реаліям на землі», — повідомляє експерт.

Та додає, що росіяни продовжують активно застосовувати артилерію та авіацію, рівняючи із землею те, що залишилося від міста.

«Застосовуються і касетні авіабомби РБК-500, які, ймовірно, отримали комплекти УМПК. Бойову техніку росіяни стали частіше використовувати в якості транспортерів, які відразу після доставки чергової порції окупантів намагаються залишити поле бою, щоб не бути знищеними. Якщо в жовтні основну роль в обороні відігравали дрони, артилерія і міни, то зараз не менш важливу роль виконують танки і БМП (включно з Леопардами і Бредлі), які впритул знищують ворога осколково-фугасними снарядами. Так, не рідко одна бойова машина за один бойовий виїзд може викосити кілька відділень противника в нуль. Гори окупантів у полях та лісопосадках навколо Авдіївки продовжують зростати. Водночас ознак того, що російське командування має намір відмовитися від свого задуму немає», — вважає публіцист.

Нагадаємо, що днями раніше вже повідомлялось, що окупанти розпочали третю хвилю наступу на Авдіївку Донецької області, аби захопити місто. Росія не жаліє людей і відсилає їх йти в атаку «у лоб».

Про це розповідав ветеран російсько-української війни, майор запасу НГУ Олексій Гетьман.

«Так, вони почали третю хвилю наступу. Якщо під час першої і другої хвилі були атаки по флангах, тобто через Сєверне, Первомайське, Веселе, Кам’янка. Зараз вони намагаються атакувати ще й «в лоб». Те, що ворог там робить такі штурми, дозволяє нищити велику кількість живої сили ворога і техніку, — повідомив він.

За словами голови Авдіївської військово-цивільної адміністрації Віталія Барабаша, кількість росіян, які там атакують, «просто зашкалює».

«Вони лізуть з усіх щілин. Окупанти почали використовувати важкі бомби, авіаційні удари — і коксохімічний завод майже повністю зруйнований. Тому тримати оборону не так зручно як тоді, коли він був як фортеця, зараз — це руїни», — зазначив Гетьман.