Останніми днями все більше з’являється інформації про наступ українських сил на лівому березі Дніпра на Херсонщині. Військові аналітики стримано кажуть про успіхи ЗСУ на тому напрямку, вимагаючи інформаційної тиші. Проте, контрбатарейна артилерійська боротьба українських сил є успішною.

Про це розповів військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

Зокрема, він оцінив шанси на звільнення лівого берега Херсонщини.

«Там найбільш боєздатні підрозділи, а саме 7 повітряно-десантна дивізія з Херсонського напрямку перекинута на Запорізький напрямок у район Вербового. Внаслідок останніх успішних дій Збройних сил України, а це покращення тактичних позицій в районі Вербового і Роботино, підрозділи цієї дивізії відведені на доукомплектування. Підрозділи цієї дивізії прикривали відстань від Нової Каховки до Олешків. Наразі на лівому березі успішний характер контрбатарейної боротьби ЗСУ, який дозволяє мінімізувати зусилля російських окупаційних військ щодо подальшого видавлення українських підрозділів з лівого берега. Збройним силам України, за інформацією, яка є, вдалося закріпитися на декількох ділянках», — сказав він.

За даними експерта, ситуація на лівому березі Херсонської області дає можливість ЗСУ тримати під тотальним вогневим контролем всю окуповану територію. Там відстань 70 км до адміністративного кордону з Кримом.

«Ця відстань дозволяє працювати засобам ураження ЗСУ — йдеться про РСЗО плюс ствольна артилерія. Наразі відомо, що ЗСУ під прикриттям артилерійського вогню і масового використання безпілотних літальних апаратів здійснили низку успішних десантних операцій на лівому березі. Більше того — окупанти повідомляють про знищену автоколону, повідомляють, що кількість знищеної автотехніки — більше 10 одиниць. Кількість знищених окупантів наразі уточнюється. Але, за попередньою інформацією, це декілька десятків особового складу», — додав він.

Варто додати, що після плацдарму в районі Антонівського мосту підрозділи Сил оборони України поступово розширювали зону свого впливу. І станом на кінець першого тижня листопада уже контролюють прибережну територію на лівому березі в районі населених пунктів Піщанівка та Пойма. Ця територія є важливою тому, що зовсім поруч проходить траса, яка пов’язує Олешки із східною частиною Херсонської області та Кримом. Контроль над цією територію і в перспективі над логістичною магістраллю обіцяє окупаційним військам серйозні проблеми.

У селі ж Кринки, яке розташоване на північний схід від Козачих Лагерів (де раніше також були помічені підрозділи української армії), йдеться вже навіть про контроль над частиною цього населеного пункту. Принаймні, російські воєнкори визнають, що ситуація в районі Кринок для окупантів є непростою чи взагалі близькою до критичної.

Самі ж Кринки — це фактично пряма дорога до іншого ключового міста на лівобережжі Дніпра, до Нової Каховки.  Таким чином, перерізавши транспортні артерії в районі Пойми-Піщанського та Кринки, Збройні сили України можуть зробити дуже проблематичним перебування окупаційних військ на узбережжі Дніпра. І тим доведеться тікати углиб регіону, а по суті — уже в Крим, оскільки і траса Мелітополь — Маріуполь — Новоазовськ перебуває під вогневим контролем української армії, що було доведено неодноразовими ракетними ударами по російських військових об’єктах у Приморську та Бердянську, що на узбережжі Азовського моря у Запорізькій області.

Крім того, питання масованої десантної операції в районі Дніпра і подальшого наступу Сил оборони України уже на лівому березі Херсонської області у напрямку Арм’янська, Чонгара та Генічеська постало на порядку денному відразу після початку спроб ЗСУ закріпитися на лівобережних плацдармах.

Тож зараз ЗСУ намагаються намацати слабкі місця та малими силами по максимуму закріпитися на лівобережних плацдармах.