У найвищому військовому командуванні РФ полетіли голови. Путін почав мститись своїм генералам за поразки на фронті.

За даними розвідки Британії, ймовірно, Російська Федерація припинила повноваження командувача Чорноморського флоту, адмірала Віктора Соколова, після знищення десантного корабля «Цезаря Кунікова». Інформацію про це оприлюднили російські військові коментатори 15 лютого.

 «Проводячи аналогію з його попередником Ігорем Осиповим, можна припустити, що це, швидше за все, є результатом успіху України в потопленні різних кораблів під його командуванням. Стиль керівництва Соколова також міг зіграти певну роль у його звільненні», — пише розвідка.

Міністерство оборони Росії наразі ще не офіційно підтвердило інформацію про відставку Соколова.

Ймовірно, на час завершення внутрішнього розслідування щодо затонування «Цезаря Кунікова», посаду виконуючого обов’язки командувача ЧФ тимчасово займе віцеадмірал Сергій Пінчук, але це не офіційно підтверджено Міноборони.

За інформацією речника Військово-морських сил Збройних сил України Дмитра Плетенчука, повідомляє, що значна частина екіпажу великого десантного корабля «Цезаря Кунікова» загинула.

Плетенчук зауважив, що противник намагається замовчувати свої втрати, тому наразі невідомо, скільки російських військових загинуло у результаті знищення корабля. Однак обставини, за словами Плетенчука, свідчать про те, що ця частина екіпажу була «досить великою».

 «Корабель — це така одиниця, яка в море сама не ходить. Відповідно, екіпаж, скоріш за все, нехай і в неповному обсязі — але, скоріш за все, в повному — був присутній на борту. Враховуючи погодні умови, час доби — все ж таки було темно — звісно, висока ймовірність, що досить велика частина екіпажа загинула. Швидкі забирали їх з берега, в якому стані — важко сказати», — пояснив речник ВМС.