Посолка США в ООН Лінда Томас-Грінфілд звинуватила Китай та Росію в тому, що вони прикривають програми Північної Кореї в ядерній сфері, які порушують резолюції РБ ООН.

На цьому посадовиця наголосила у своєму виступі 25 серпня під час засідання Ради Безпеки ООН присвяченому боротьбі проти розповсюдження ядерної зброї.

Томас-Грінфілд звернула увагу учасників засідання на Росію та Китай, які «намагаються захистити [правителя КНДР] Кім Чен Ина від критики» і радіють порушенням рішень РБ ООН.

«Минулого місяця високопосадовці Росії та Китаю підтримали Кім Чен Ина і святкували просування режиму в програмі балістичних ракет. Святкували, — підкреслила посадовиця. — Ядерна загроза з боку КНДР зростає, а Росія та Китай не виконують свої зобов’язання з підтримки міжнародного миру та безпеки. Натомість вони святкують — святкують — порушення резолюцій Ради Безпеки та продовжують блокувати дії Ради».

Посадовиця наголосила, що такий розкол всередині Ради Безпеки ООН є порівняно новим, а лише у 2017 всі члени РБ ООН засуджували дії КНДР.

«Ми були разом. Ми були єдині», — наголосила Томас-Грінфілд і закликала країни поновити єдність.

Пхеньян не визнає резолюції РБ ООН, підкреслював раніше представник КНДР Кім Сон, а представники Китаю та Росії на засіданні в п’ятницю своєю чергою виступили із критикою США. Зокрема представник Росії звинуватив США та союзників в ескалації військової напруги в регіоні, а військові навчання США в регіоні назвав «провокацією».

Томас-Грінфілд відповіла, що проведення військових навчань відповідає міжнародному праву, на відміну від балістичної програми КНДР.

Найважливіше завдання США для зміцнення їхніх позицій у протистоянні Китаю — це сприяти поразці Росії в Україні, адже Москва і Пекін — союзники, й слабкіша Росія послаблює й Китай. Про це під час дискусії із Strider Technologies про зовнішню політику США розповів сенатор-республіканець від штату Юта Мітт Ромні.

Ромні, впливовий законодавець і колишній кандидат у президенти від республіканців у 2012 році, пояснив, що «лише приблизно 5% від усього оборонного бюджету США щороку на допомогу Україні — це для нас найкраща витрата коштів, яку ми колись робили».

«Ми не втрачаємо життя [американців] в Україні, українці борються героїчно проти Росії, яка націлила на нас 15 ядерних боєголовок. Ми зменшуємо й розбиваємо російську армію відносно дуже невеликим коштом, в порівнянні із тим, що ми загалом витрачаємо на оборону», — сказав Ромні.

За його словами, слабша Росія посилає сигнал Китаю щодо їхніх територіальних зазіхань, а головне — «це каже Росії, що бажання Путіна відновити Російську імперію й захоплювати колишні радянські республіки — не справдиться». Тож допомагати Україні цілком відповідає національним інтересам США, підсумував Ромні, який також є відомим опонентом свого однопартійця — експрезидента Дональда Трампа.

Своєю чергою група сенаторів від обох партій, яка відвідала Україну на передодні Дня Незалежності, запевнила: Конгрес Сполучених Штатів продовжить підтримувати Україну фінансово і матеріально.

Сенаторка-демократка Елізабет Воррен підкреслила, що українці «борються за виживання України, але вони також борються за демократію в усьому світі», — сказала вона і додала: «Для нас це честь —