Російські окупанти посилюють Запорізький напрямок, перекидаючи війська вздовж лінії фронту.

Про це сьогодні, заявив військовий експерт, майор запасу Збройних сил України (ЗСУ) Олексій Гетьман.

“На Мелітопольському напрямку робота далі йде Мелітополь — Токмак. І там, навіть якщо подивитися на ті укріплені лінії, які малюються на карті deepstate, це дані супутникових знімків, дані британської, американської розвідки, то ми бачимо, що там лінії вже не такі щільні. А за Токмаком, навколо якого збудовано оборонні споруди, далі, практично до узбережжя Азовського моря вже тільки блокпости на дорогах росіян і все. Тому оціночно, тут досить очевидно, що там, де просто немає лінії оборони, нам буде наступати простіше. Не можна сказати, що це буде дуже просто і що там ворога немає, він буде чинити опір, але вже йому буде тримати оборону важче, а нам наступати буде легше, хоча це все одно буде важкий бій”, — сказав він в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Експерт уточнив, що росіяни це теж розуміють, тому перекинули туди з Куп’янського напрямку 76-ту гвардійську десантно-штурмову бригаду, з Херсонського напрямку 7-му гірсько-десантну бригаду.

“Хоча вони там розповіли про якусь супермобілізацію, про якісь нескінченні резерви. Якісь резерви у них, можливо, і є, якась мобілізація у них, може, і відбудеться. Але на сьогодні вони переміщують війська вздовж лінії фронту, тому що вони хочуть закрити цей напрямок, на якому в нас іде дуже швидкий, успішний наступ”, — каже Гетьман.

Експерт згадав слова головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного, що далі партнери України “можуть готуватися до хороших новин”.

“Тому що, судячи з того, які сили ми туди задіяли і що там залишилося у ворога, ми наступатимемо ще швидше, ніж наступали. І далі є все-таки ймовірність… так, до Токмака ще приблизно 20 км, до узбережжя приблизно 100 км, але цілком можливо, що до дощів і до осіннього бездоріжжя нам вдасться дійти до узбережжя Азовського моря або хоча б (це теж один із планів нашого Генерального штабу, який відкрито повідомляли) вийти на відстань 15-20 км до узбережжя, щоб тримати під артилерійським контролем усе, що там може рухатися, з, умовно, континентальної Росії в бік Криму і тих окупованих територій, які розташовані біля Криму, щоб перерізати цю артерію, якою вони переміщують війська, зброю і техніку, снаряди і все інше. Щоб Крим залишився тільки з Кримським мостом, який, ми розуміємо, теж не вічний”, — висловився Олексій Гетьман.

А ось військовий експерт Констянтин Машовець, коментуючи ситуацію на Токмацькому напрямку, варто підкреслити те, що протягом 2-х останніх тижнів вона отримала стійку тенденцію до погіршення для противника…

Головний її сенс полягає в тому, що противнику не те, щоб не вдається зупинити просування передових підрозділів ЗСУ, а навіть запобігти розширенню у обсягах цього наступу… З початкових 7 км, ширина смуги наступу ЗСУ на сьогоднішній день вже перевищила 20 км…

Приклади із с.Вербове та напрямком Мала Токмачка — Новопокровка (Пологівський напрямок) це дуже красномовно доводять… Зовсім не випадково, після розгортання 7-ї дшд в районі с.Новопрокопівка, командування противника її перемістило «у темпі вальса» саме на Пологівський напрямок, де передові підрозділи ЗСУ, діючи вздовж дороги Н-08 та південніше її, протягом лише однієї доби, зуміли зайняти територію площею більше як 6 кв. км.

Очевидно, що українське командування досить ефективно використовує в ході наступуп не тільки «генеральну дирекцію» Новоданилівка — Токмак, а й флангові райони… Це призодить до того, що противник вимушений задіювати свої резерви, які він переодично вводить у бій, не концентровано… а розмазуючи їх по все більшому фронту… Приклад із 7-ю дшд, в цьому відношенні, досить показовий…