У Києві почалася зустріч керівника ОП Андрія Єрмака з радником канцлера ФРН з питань зовнішньої політики Єнсом Пльотнером і дипломатичним радником президента Франції Еммануелем Бонном.
Як передає Укрінформ, про це в Телеграмі повідомляє Офіс Президента.

“Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак розпочав зустріч із радником канцлера Німеччини з питань зовнішньої політики Єнсом Пльотнером і дипломатичним радником Президента Франції Еммануелем Бонном, які прибули в Україну з візитом”, – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що на початку зустрічі Єрмак привітав гостей у Києві та висловив сподівання на продуктивний і результативний діалог.

Зазначимо, що раніше Плетнер і Бонн провели переговори із заступником голови Адміністрації президента Росії Дмитром Козаком.

Які ж перспективи поновлення переговорного процесу щодо врегулювання ситуації на Сході України. ​

Науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, професор політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань для видання “Коментарі” зізнався:

“Я не розраховую на великий прогрес. Принципово ситуація не змінилася: Росія й Україна перебувають на різних позиціях. Втім, у контексті тих переговорів, які точаться зараз навколо України на міжнародному рівні за участю США, НАТО, Росії, кожна сторона робить якісь дії, щоб показати готовність до вирішення конфлікту. Але якщо з боку України це бажання є щирим, то з боку Росії будуть дипломатичні упаковки чергових претензій до нашої країни”.

На думку Олексія Гараня, якщо на щось і можна розраховувати, то це на відкриття заблокованих КПВВ на лінії розмежування.

“Тут може бути прогрес, тому що це питання більше технічного плану. Але Росія навіть на це не йшла останнім часом, нагадує він. – І навряд чи буде важливий прорив”.

Олексій Гарань вважає, що слід вкотре попередити українських перемовників (у цьому випадку – голову Офісу президента Андрія Єрмака), щоб ті не робили поспішних дій, які можуть призвести до погіршення наших позицій.

“Зверніть увагу, що з боку Франції та Німеччини присутні дипломатичні радники. А з боку України – не заступники голови ОПУ із зовнішньополітичних питань (Сибіга або Жовква), а голова ОП Єрмак, який чомусь вважається досить компетентним у питаннях міжнародної політики. Сподіватимемося, що погіршення українських позицій не відбудеться” – резюмує Олексій Гарань.

На жаль, Російська Федерація доносить чіткий меседж: на зустрічі не варто порушувати питання Криму, потрібна імплементація Мінських угод.

Політолог Петро Охотін впевнений, що рішення Андрія Єрмака щодо зустрічі з політичними радниками Німеччини та Франції – правильне.

“Основна формула української влади – про Україну не мають права нічого вирішувати без України”, – наголошує політолог для видання “Коментарі”.

Він зауважує, що українська сторона неодноразово виходила з пропозиціями переговорів.

“На жаль, Російська Федерація вустами своєї верхівки доносить чіткий меседж: на зустрічі не варто порушувати питання Криму, потрібна імплементація Мінських угод. Така позиція Кремля неприйнятна для України, а переговори з таким порядком денним суперечать інтересам Києва”, – зазначає Петро Охотін.

Нагадаємо, раніше речниця уряду ФРН Крістіане Гоффманн заявила, що її країна відчуває особливу відповідальність за Нормандський формат. За її словами, Берлін стурбований ситуацією на українському кордоні, і ця оцінка не змінилась останніми тижнями. Отже, важливими є контакти між учасниками Нормандського формату.

Зокрема Гоффманн нагадала, що 4 січня відбулася відеоконференція між політичними радниками Німеччини та Франції з Андрієм Єрмаком, 6 січня – зустріч у Москві Єнса Пльотнера та Еммануеля Бонна з російським перемовником Дмитром Козаком. В обох випадках було обговорено ситуацію на сході України та стан виконання Мінських угод.