Росія останніми тижнями сповільнила нарощування військових біля кордонів з Україною. 

Водночас, на кордоні з Україною зафіксували переміщення військових гелікоптерів, які є додатковим штурмовим озброєнням. Американська розвідка припустила, що такий крок означає продовження планування нападу з боку РФ.

Про це повідомляє New York Times із посиланням на джерела серед американських чиновників.

Станом на 11 січня на кордоні перебувають 100 тисяч військовослужбовців, але за січень число може зрости до 175 тисяч. Американські фахівці припускають, що ці гелікоптери можуть стати перевагою для Росії, якщо президент країни Володимир Путін вирішить напасти на Україну. 

Крім того, чиновники США вважають, що вікно для російського наступу обмежене і залежить від температури: холодна погода з морозом дозволила б легко пересуватися важким транспортним засобам й обладнанню. Натомість відносно м’яка зима уповільнила замерзання землі, і Путін може бути змушений відкласти наступ принаймні до лютого, вважають у розвідці.

Адміністрація Байдена залучила метеорологів, щоб вони ретельно розглянули погодні умови в Україні в найближчі тижні.

Окрім того, нещодавно New York Times опублікували нову карту з приблизним розташуванням російських військ біля України. Карту склали на основі супутникових знімків, даних розвідки та незалежних військових аналітиків. Так, російські війська оточують Україну з трьох сторін.

Додамо, що 12 січня в Брюсселі відбудуться переговори Росії з НАТО. Після них наступного дня пройдуть окремі багатосторонні переговори в рамках Організації зі співробітництва та безпеки в Європі (ОБСЄ) у Відні.

Сполучені Штати сподіваються, що Росія обере шлях дипломатії, і протягом цього тижня вона матиме шанс це зробити, заявила речниця Білого дому Джен Псакі, коментуючи переговори між Вашингтоном та Москвою у Женеві 10 січня.