Армія України готується до нового можливого вторгнення російських військ із північного напрямку на початку 2023 року

Про це повідомив в інтерв’ю британському каналу Sky News командувач Оперативного командування Південь, генерал-майор Андрій Ковальчук.

Він уточнив, що українське військове командування розглядає сценарій, за якого агресор може планувати новий напад з території Білорусі в напрямку Києва наприкінці лютого 2023 року.

– Ми розглядаємо можливий наступ з боку Білорусі наприкінці лютого, можливо, пізніше. Ми готуємося до цього. Ми дивимося, де вони накопичують сили і засоби, – розповів Ковальчук.

Відповідаючи на запитання, чи можуть війська РФ знову спробувати вторгнутися в Україну з півночі, сходу та півдня, можливо, навіть 24 лютого, у річницю початку повномасштабної війни, генерал повідомив, що українські військові прораховують такі сценарії.

– Так, ми передбачаємо такі варіанти, такі сценарії. Ми до цього готуємося. Ми живемо з думкою, що вони знову нападуть. Це наше завдання, – зазначив Ковальчук.

Як відомо, спроба військ РФ захопити Київ у лютому-березні цього року завершилася ганебною невдачею для окупантів.

Ковальчук наголосив, що цього разу Сили оборони України будуть значно краще підготовлені до відбиття нападу.

– Ми замінували окремі ділянки, на окремих ділянках підготували надійну оборону… Більше не буде такого, що вони просто зайдуть, як це було 24 лютого, – повідомив генерал.

Він також згадав про можливість оголошення Кремлем загальної мобілізації в РФ. За словами Ковальчука, такого варіанту відкидати не варто.