Президент США Джо Байден зустрівся з двопартійною групою сенаторів, які щойно повернулися з Києва, щоб обговорити російське військове нарощування, а також найбільш ефективні кроки на підтримку України, про це йдеться в офіційному повідомленні Білого дому, оприлюдненого у середу.

Президент Байден і сенатори обмінялися думками про те, як США найкраще можуть продовжувати тісну співпрацю з нашими союзниками й партнерами на підтримку України, включно з поточними дипломатичними зусиллями, спрямованими на врегулювання нинішньої кризи, а також заходами стримування, – зауважили в Білому домі.

У повідомленні зазначено, що президент Байден «погодився продовжувати тісну взаємодію з Конгресом» у той час, як адміністрація готується до кроків, які б мали серйозні наслідки для Росії у випадку її подальшої агресії проти України.

Цього тижня Члени делегації Конгресу США прибули до України, щоб надіслати чітке попередження президенту Росії Путіну про відповідальність у разі подальшої агресії проти України, зазначає Укрінформ.

Хочемо надіслати повідомлення Володимиру Путіну, аби він розумів, що ми на боці України – і ми притягнемо його до відповідальності в майбутньому, якщо він загрожуватиме суверенітету України, – сказала представниця Демпартії від штату Нью-Гемпшир Джин Шахін.

Вона зазначила, що українці мають знати: Конгрес США їх підтримує і впевнений, що громадяни України самі мають обирати власне майбутнє і визначати майбутнє своєї країни.

За словами члена делегації, республіканця Роджера Вікера (штат Міссісіпі), позиція цієї двопартійної делегації єдина.

Ми надсилаємо повідомлення Путіну. Його незаконні дії проти суверенітету і територіальної цілісності України та інших суверенних країн засуджуються світом, – підкреслив політик.