Для проведення саміту «нормандської четвірки» необхідно, щоб Росія виконала свою частину взятих під час паризького саміту зобов’язань, як це зробила Україна.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на спільній з німецькою колегою Анналеною Бербок пресконференції в Києві.

Глава МЗС нагадав, що на паризькому саміті у 2019 році Україна і Росія взяли на себе певні зобов’язання, виконання яких має сприяти виконанню Мінських домовленостей.

«Якщо ви візьмете цей документ і проаналізуєте, що було зроблено, ви побачите, що Україна виконала свою частину, Росія не виконала…Коли ставиться запитання, що треба зробити, щоб провести нормандський саміт, то все, що нам потрібно, – це готовність Росії добросовісно працювати і в нормандському форматі, і в Тристоронній контактній групі», – сказав Кулеба.

Він запевнив, що Україна готова рухатися за всіма треками Мінських домовленостей у Тристоронній контактній групі.

Водночас глава української дипломатії констатував, що ТКГ, де Україна та Росія за посередництва ОБСЄ займаються технічним виконанням Мінських домовленостей, фактично заблокована російською стороною.

«Засідання відбуваються, але Росія усунулася від діалогу і навіть на політичному треку, на якому вони постійно наголошують, що зробіть оце і оце у політичній сфері, вони усунулися і, по суті, блокують цю роботу», – зауважив міністр.

Кулеба акцентував, що Україна «зробила більше, ніж потрібно», щоб переговори у нормандському форматі просувалися вперед.

«Ми займаємо дуже конструктивну позицію в цьому плані, але, на жаль, наша конструктивність не отримує взаємної конструктивності з боку Росії», – зазначив він.

Як повідомили російські ЗМІ, політичні радники лідерів «нормандської четвірки» можуть знову зустрітися наприкінці січня – початку лютого. Місце проведення зустрічі наразі не затверджено.